Milujú luxusné hračky. Bývalý minister hospodárstva Juraj Miškov (49) aj niekdajšia hviezda zámorskej NHL Marián Gáborík (40) obľubujú lode, ktorými sa radi plavia po Jadrane, a tak pred viac ako rokom spolu urobili vzájomne výhodný kšeft. Gáborík kúpil miliónovú jachtu od Miškova, ktorý si zase zaobstaral nové plavidlo. Ušetril pritom státisíce eur.

Kamarátska výpomoc?!

Marián Gáborík zavesil pred štyrmi rokmi korčule na klinec a začal sa venovať moderovaniu vlastnej šou, ktorú má s kamarátom Borisom Valábikom na RTVS. Okrem toho sa snaží venovať rodine. Rovnako ako vlani aj toto leto na niekoľko týždňov zobral svoje dievčatá k „slovenskému“ moru do Chorvátska, ktoré si vychutnávali z paluby vlastnej lode.

Gáboríkova jachta je mnohým dobre známa. Bronzovozlatú loď Sessa C68 si v roku 2011 pôvodne zaobstaral kamarát Miškov, vraj ho vtedy stála okolo 1,2 milióna eur, ktoré splácal postupne. Pomenoval ju Brahma. Tento typ lode má tri až štyri veľké kajuty s kúpeľňami, luxusnú obývačku s kuchyňou či dokonca práčku. Kapacita dvadsaťjedenmetrovej jachty by mala byť štrnásť osôb. Na lodi má posádka k dispozícii aj čln, na ktorom po predaji vyváža Marián svoju Ivanu. S kúpou jachty si urobili Gáboríkovci kapitánske skúšky, takže nepotrebujú obslužný personál.

„Iba“ motorový čln

„Nejakú loďku som predal, nejakú som kúpil, ale to je asi všetko, čo vám k tomu oficiálne poviem,“ povedal nám Juraj Miškov pred rokom. V rovnakom čase sa začal s obľubou chváliť novou zábavou - rybolovom. Kvôli koníčku je, zdá sa, ochotný nielen skoro vstávať, ale navštíviť aj rôzne kúty sveta. Aj pred pár dňami zverejnil fotografiu z rybačky v americkom Miami. Pri chorvátskej Rogoznici sa zase plaví na špeciálnom motorovom člne, ktorý sa podľa hashtagu volá Moana. Názov je inšpirovaný kreslenou postavičkou od Walta Disneyho.

Bývalý politik si kúpil motorový čln Axopar 37 Sun Top, ktorého cena sa začína od 114-tisíc eur a môže sa vyšplhať až po 400-tisíc eur, v závislosti od klientových požiadaviek. „Rybársky“ čln je určený pre desať až dvanásť pasažierov, no na palube sa nachádzajú iba dve kajuty - každá pre dve osoby. Zákazníci, ktorí si potrpia na štýl a chcú vybočiť z davu, si pri kúpe člna môžu objednať aj balík Brabus Line Trim Package, ktorý pridáva na hodnote vďaka ďalším úpravám interiéru a exteriéru.

Čo sa týka vybavenia člnu, na palube je k dispozícii sedem pohodlných športových sedadiel, ktoré sú otočné a dĺžkovo nastaviteľné, a takisto rozťahovací jedálenský stôl, čo je ideálne miesto na zábavu a večeru. Na lodi je vstavaná elektrická splachovacia toaleta, umývadlo i sprcha.

FOTO V GALÉRII

Nečakaní známi

Mariána Gáboríka a Juraja Miškova viaže nielen biznis, ale aj priateľstvo. Páni si minulý rok vybehli na pánsku jazdu, ale Miškov nechýbal ani na Gáboríkovej oslave štyridsiatky a tento rok si spolu užili kamarátovu narodeninovú oslavu päťdesiatky, ktorá sa konala vo francúzskom mestečku Théoule-sur-Mer. Odtiaľ sa každý pobral vlastnou cestou. Gáborík vyrazil do Talianska pozrieť si preteky formuly 1 - Veľkú cenu v Monze a Miškov si odskočil do Miami, kde si okrem pláže vychutnal milovanú rybačku.