Keď sa Paľo Habera (58) po dlhom čase vyjadrí k politike, stojí to za to. „Jasne mi ukazuje, že sa k premiérskemu kreslu dostal nešťastnou náhodou,“ zhodnotil premiéra Igora Matoviča minulý týždeň a horekoval ďalej: „Múdrosť a rozvážnosť sú mu extrémne vzdialené, snaží sa ich nahrádzať konfrontáciami, diktátorstvom, svojou detinskou urážlivosťou a prehnaným vylievaním pocitov prostredníctvom sociálnych sietí.“

Mnohým sa hneď vybavilo, ako spevák na koncertoch v hlbokých deväťdesiatych rokoch zvykol skladbu Nebuď pes venovať vtedajšiemu premiérovi Vladimírovi Mečiarovi.

 

No potom prišiel na psa mráz. V čase finančnej núdze si dal Habera album i následné turné sponzorovať Východoslovenskými železiarňami (VSŽ), ktoré vtedy ovládal mečiarovský privatizér Alexander Rezeš (†54). „Nehľadajte za tým politiku. Nikdy v živote nepôjdem hrať na žiadne mítingy,“ dušoval sa umelec v roku 1997.

FOTO Haberu s Rezešom nájdete v GALÉRII

Pritlačený k múru však napokon odohral sériu mítingov HZDS a raz sa na jeden z nich presúval vo vládnom špeciáli s Mečiarom. „Človek občas stúpi do niečoho veľmi smradľavého a potom ho to mrzí. Otvorene priznávam, že sa s tým nežije ľahko,“ spytoval si Paľo neskôr svedomie. Dúfajme, že núdzou už netrpí a mítingom OĽaNO sa najbližšie desaťročie oblúkom vyhne.