Budúci člen slovenskej zlatej mládeže je konečne na svete. Sanela Vrbovského priviedla na svet na súkromnej klinike v Bratislave jeho mama, moderátorka Jasmina Alagič (30). A jeho otec? Ani vo vzácnej intímnej chvíli Patrik Rytmus Vrbovský (42) nezabudol na to, že je biznismen. K prvej fotke s prvorodeným, ktorú zverejnil, pripojil veľavravné nápisy - odkazovali na jeden z jeho septembrových koncertov. No po­dľa blízkych rapera narodenie dieťaťa, po ktorom toľké roky túžil, naozaj zmenilo.

Spor zažehnaný

Ukázalo sa to hneď na druhý deň po pôrode. Z privátneho sanatória, kde pre svoju ženu a syna Patrik Vrbovský objednal apartmán, si na chvíľu odskočil. Najprv zamieril na medzinárodný Gypsy Fest, ktorý sa cez víkend konal v centre Bratislavy. Pred pódiom sa tlačili fanúšikovia zo Slovenska, z Česka, ale aj z Maďarska a Anglicka. A keď dorazil najznámejší slovenský raper, večerný koncert bol už v plnom prúde. Bez manierov ešte počkal s ostatnými účinkujúcimi, veľa toho nenarozprával a sledoval, čo sa deje na pódiu. Zopár slov prehodil s muzikantom Igorom Kmeťom starším, s ktorým sa podľa kuloárnych informácií nedávno rozkmotrili. „Ale my sme sa nehnevali. My Rómovia sa nehneváme, možno päť sekúnd a ideme ďalej,“ zľahčoval Kmeťo situáciu.

No ako sme zistili, kameňom sváru medzi hudobníkmi sa vraj stala májová svadba Patrika a Jasminy. Alebo skôr fakt, že „starý muzikantský vlk“ Igor Kmeťo sa zrazu v jednom priestore ocitol s nevestinou manažérkou Gabrielou Drobovou. Tá celú slávu organizovala a keď sa Kmeťa neskôr novinári spýtali na názor, neklamal. „Ani som to nepovedal tak, ako to napísali. Svadba bola na imidž, ale to nie je nič zlé,“vysvetľoval Igor, ktorý si už s raperom zjavne všetko vyjasnili. Bavili sa ako za starých čias, no, za starých... Po novom obaja vytiahli mobily a vzájomne si ukazovali fotografie synov. „Malý je krásny, celý Paťo,“ smial sa Igor.

V centre Bratislavy: Druhý deň po pôrode sa čerstvý otec zjavil v centre hlavného mesta.
V centre Bratislavy: Druhý deň po pôrode sa čerstvý otec zjavil v centre hlavného mesta.
Zdroj: Matej Remmy Jankovic

Keď sa Patrik dostal na rad a na scéne mu zablahoželali k potomkovi, nenasledovali žiadne teatrálne gestá. Raper len ticho do mikrofónu ďakoval. Ticho ďakoval, aj keď mu hlasné gratulácie adresovali ľudia z publika. „Teraz je taký vážny, úplne začarovaný. Vidím, že je z toho, že sa mu narodil syn, hotový,“zamyslel sa nahlas Kmeťo starší, zatiaľ čo riaditeľ festivalu Jozef Šivák sa vedľa neho naťahoval s veľkým balíkom. Potom vyšiel na scénu, na ktorej raper práve dospieval s Kmeťom mladším štvrtú pesničku.

„Boli tam veci, ktoré na sto percent využije. Krémy, plienky, cumeľ,“priznal šéf festivalu krátko po tom, čo sa o rapera postaral znova. Aby muzikant stihol ďalší koncert v Kroměříži, pre nával fanúšikov ho poslali ochrankári radšej iným východom. Podľa sociálnych sietí sa však s práz­dnymi rukami nevracal ani z Moravy. Priamo na scéne ho obdarovali veľkým plyšovým medveďom.

Rytmusa sa po narodení syna zjavil v centre Bratislavy. Pozrite si, ako na neho reagovali ľudia a aký darček dostal, v GALÉRII.