„Myslela som, že to zvládnem alebo, že teraz vážne, nejem nespím. Celá chradnem. Cítim, že som už celkom na dne, nemám silu ani nervy na žiarlivostné scény, stále dokola, o tom istom vyviňovať sa z výmyslov. Ja už nemám slov, už nevládzem riešiť príbehy z jeho hlavy,“ znie mrazivý text novej pesničky Martiny Schindlerovej (31).

Po vypočutí jej posledného singlu každému hneď v súvislosti s aktuálnymi udolasťami napadne, že ide o veľmi autentickú spoveď. Že sa superstar žaluje zo svojho nevydareného manželstva s momentálne zadržaným exmanželom Kamilom Haršánym. Pred Sviatkom všetkých svätých Haršányho doma zobrali kukláči.

Desiatky príslušníkov z rôznych jednotiek vrátane špeciálny cvičených z LYNX komanda udreli na mafiu v Bratislavskom a Trnavskom kraji. V rámci akcie Apač zadržali devätnásť osôb podozrivých z pestrej trestnej činnosti. Išlo o zásah proti členom organizovanej skupiny takáčovcov, ktorej príslušníkom bol podľa zásahu polície evidentne aj Schindlerovej ex, Haršány.

Exmanžel Martiny Schindlerovej Kamil Hašány.
Zdroj: archív

„Preto prosím Ťa teraz, Pane pomôž mi hneď, ak to más v pláne. Vyrieš to, urob zázrak, len ty vieš ako. Viem, že som ťa prosila hluchá, slepá naivná, že len ja o neho stojím, že to ja ho zmením." Pokračuje srdcervúci Schindlerovej text, ktorý je jej autorská prvotina.

K textu zložila aj hudbu. „Mám pocit, že všetko okolo mňa sa deje akoby samé, ľahučko. Všetky spolupráce do seba zapadajú a správni ľudia ku mne prichádzajú sami. Pokoj svätý je moja prvá autorská vec, kde som si zložila aj text aj hudbu. Producent Adam Kuruc mi tiež takpoovediac spadol z neba. Veľmi sme sa nepoznali. Zavolal mi, či nemám nejaké demo, a ja, že mám. Ale bola by som radšej, keby mi on zložil hudbu.  Adam však neustúpil, a keď si moje demá vypočul, presvedčil ma, že práve Pokoj svätý je to, čo musíme spolu nahrať," prezradila. To, že ide z jej pesničky trápenie si všimli aj fanúšikovia: „Depku chytím z tej piesne, horšie ako Tlaková níž od Riša,“ znie jeden z komentárov.

Martina Schindlerová
Zdroj: Michal Smrčok