Repeťák Otto Weiter (65) je vdovcom asi trištvrte roka - len pripomíname, že vlani v júli mu nečakane v spánku zomrela manželka, speváčka Andrea Fischer (†47). Zdá sa, že smútok spevák definitívne prekonal. V januári týždenník PLUS 7 DNÍ odhalil, že do jeho vily v Zálesí si nasťahovala svoje osobné veci iná žena. Išlo o dovtedy neznámu speváčku Petru Maxin, s ktorou zrazu začal vystupovať. Hoci Weiter sa na všetky strany dušoval, že u neho blondína nebýva, málokto mu to v kuloároch šoubiznisu veril.

Po troch mesiacoch sme zistili, že dvojica nažíva ako pár nielen na javisku, ale aj v súkromí. Petra v jeho dome nielen žije, ale má tam už dva mesiace nahlásený trvalý pobyt a zaregistrovanú svoju firmu.

Nabral druhý dych

Otto Weiter ešte nedávno vyzeral, že sa dlhé mesiace nevedel spamätať zo smrti svojej manželky Andrey Fischer. Až skolaboval a odviezli ho do nemocnice. Potom sa snažil život zmeniť od základov. Absolvoval operáciu, pri ktorej dostal strojček na srdce, a následne sa musel popasovať s koronavírusom.

Vo veľkom dvojpodlažnom dome v Zálesí na istý čas osirel. Posilňovňu, ktorú si zriadil v suteréne, pre choré srdce obchádzal. Zostávala mu práca v dielni, ešte vlani aj relax pri veľkom bazéne či kosenie trávy.

Nový elán a chuť do života mu vliala koncom roka istá Petra Maxin, o ktorej sme dovtedy veľa nepočuli. Veď do hlavného mesta sa z opačnej strany republiky presťahovala len pred dvoma rokmi. Po spevákovom boku pomerne rýchlo nahradila zosnulú manželku Andreu. Pôvodne ju mala vystriedať iba na pódiu, ale ako sa nám podarilo zistiť, natlačila sa mu aj do súkromia.

V polovici januára sme Petru pristihli, ako pred Weiterovou vilou v Zálesí pobehovala so svojimi osobnými vecami. Do domu, ktorý Otto zariaďoval ešte s Andreou, prevážala na prívesnom vozíku celý náklad. Dokonca si priniesla veľký kvet v črepníku. Repeťák vtedy tvrdil, že vo vile naďalej žije sám, aj keď ho Petra často navštevuje.   

„Keď som potreboval, tak mi nakúpila jedlo či niečo iné priniesla,“ vravel vtedy Weiter pre PLUS 7 DNÍ a so zahmlievacími šarádami pokračoval. „Ona sa nedávno presťahovala do bytu v Ružinove a ku mne si doniesla iba niektoré svoje veci, ktoré sa jej tam už nezmestili a nechcela ich vyhodiť. Povedal som jej, že u mňa je dosť miesta, mám veľký dom, tak nech si ich dá sem. Je pravda, že keď sa dohodneme, príde a vždy sa opýta, či má niečo kúpiť. Ale ostávam v dome sám,“ hovoril vdovec svoju pravdu.

Ako výhovorku dokonca použil aj Petrino školopovinné dieťa. „Ona má syna v tínedžerskom veku a ten bude chodiť do školy, keď sa začne,“ zahmlieval. A Petra Maxin? Blondína, bažiaca po pozornosti, v rozprávkach pre médiá pokračovala ďalej. Veď každá titulná strana je pre speváčku jej formátu na nezaplatenie.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Fotografie Weitera jeho "novej rodiny" nájdete v GALÉRII