Pomaly to bude rok, čo hviezdny spevák šláger scény Otto Weiter (66) prišiel o manželku Andreu Fischer (†47). Z jej smrti sa spamätával v spoločnej vile v Zálesí, ktorú si bok po boku zariaďovali. Ale čo sa deje na cintoríne v Dunajskej Lužnej, kde si rodina želala speváčku pochovať? Andree už blízki dali vyrobiť nový mramorový pomník. „Neodchádza ten, kto ostáva v našich srdciach,“ píše sa na náhrobnej doske, do ktorej kamenári vyrezali otvor v tvare srdca. V priezore už rastú kvety a na pomníku svieti veľkým meno Andrea Weiter, miesto Fischer. Prekvapenie nastalo až v momente, keď sme sa na nevšedný hrob spýtali Otta.

Pomník tvorili spoločne, ale...

Andrea Fischer odišla na onen svet nečakane vlani v júli, večer si ľahla spať a ráno ju manžel našiel už bez známok života. Speváka smrť manželky, s ktorou trávil všetky pracovné a privátne chvíle, očividne zlomila. Do konca života však bez ženy zostať nevedel a do vily v Zálesí si nasťahoval kamarátku a novú kolegyňu z pódia Petru Maxin. Nova Weiterova speváčka sa u Otta cítila tak fantasticky, že si u neho začala uvádzať trvalý pobyt aj sídlo svojej firmy. Rodina speváčky Fischer mala zatiaľ iné starosti, dohadovala milovanej Andree špeciálny pomník.

„Doteraz bola na hrobe len hlina a kvety a minimálne rok sa s tým nemohlo nič robiť, taký je vraj zákon. Ale s rodinou sme sa nedávno dohodli, že dáme urobiť základnú dosku aj pomník. Spoločne sme vyberali kameň, farbu mramora i to, čo na ňom bude. Andrejkina fotografia bude vytesaná priamo do kameňa,“ povedal dnes pre PLUS 7 DNÍ Otto Weiter.

FOTO Andreinho zvláštneho pomníka nájdete v GALÉRII >>

Netušiac, že kamenári svoje dielo dokončili, pre PLUS 7 DNÍ upresnil, že všetko by mali stihnúť do Andreinho výročia úmrtia. „Už nám robia základnú dosku, mali by sa ozvať z kamenárstva, kedy to bude hotové, ale do konca júna maximálne júla by to mali stihnúť,“ povedal doslova.

Podľa informácií týždenníka PLUS  7 DNÍ je pomník hotový od minulého týždňa, čo dokazuje, že  Otto Weiter už s rodinou zosnulej manželky zrejme v denno-dennom kontakte nebude.