Rozviesť sa pokúšajú už vyše dvoch rokov. Neúspešne. Vera Wisterová (42) s izraelským manželom Jeremym Hulshom (40) doteraz vedeli len to, že spolu nedokážu žiť, ale nevedeli sa dohodnúť, u koho budú deti vyrastať. Hulsh nesúhlasil, aby ich dostala do výhradnej opatery moderátorka. Tá totiž trvala na tom, že Harlow (8) a Theo (5) musia ostať na Slovensku. Bitka o deti vyvrcholila minulý týždeň, keď sa Izraelčan rozhodol deti bez slova uniesť, špekuluje sa, že s nimi smeroval do Spojených štátov.

Čierny štvrtok

Ryšavkin manžel chcel, aby deti, ktoré sú židovského vierovyznania rovnako ako rodičia, vyrastali v Izraeli, kde sa narodili. Argumentoval tým, že sa obáva o ich bezpečnosť, keďže na Slovensku je podľa neho stále vysoká koncentrácia neonacistov. Dokonca sa vyjadril, že sama Wisterová mu na prechádzke po Bratislave povedala, aby radšej na hlave nenosili jarmulku. Mal výhrady aj k Wisterovej súčasnému partnerovi Michalovi Svarinskému, ktorý kedysi chodil s bandou chuligánov pokrikovať rôzne heslá na futbalové štadióny. Oblečený v bombere pózoval na starej fotografii z Londýna. Izraelčan svojho času vyjadril obavy, že si nevie prestaviť, že jeho dve židovské deti budú vyrastať s týmto mužom. Ešte viac než Jeremyho rozhorčoval Wisterovej nový frajer moderátorkinu svokru, ktorá je ortodoxná židovka.

Nakoniec to dopadlo ako v dráme trhajúcej nervy. Koncom minulého týždňa polícia vyhlásila pátranie po dvoch nezvestných synoch Very Wisterovej. Naposledy videli Harlowa a Thea v bratislavskom nákupnom centre Aupark a potom sa po nich zľahla zem. Podľa portálu HAKA Cielené pátranie po osobách prebiehal únos dramaticky. „Otec sa presunul z obchodného domu s deťmi do Maďarska na súkromné letisko v Győri, odtiaľ letom do Londýna a potom do Kanady,“ napísal administrátor Štefan Farkaš, podľa ktorého potom otec so synmi vraj išli autom do Spojených štátov. No tieto špekulácie doteraz žiadny oficiálny zdroj nepotvrdil.

POLÍCIA VYHLÁSILA PÁTRANIE Vera Wisterová prišla o deti. Otec ich odviedol a ona nevie kam.
POLÍCIA VYHLÁSILA PÁTRANIE Vera Wisterová prišla o deti. Otec ich odviedol a ona nevie kam.
Zdroj: Polícia SR

Tak či tak, deti budú so svojím otcom, ktorému slovenský súd nevyšiel v ústrety. Podľa zákona priznal starostlivosť matke Vere. A tak dostal Jeremy, ktorý žije a pracuje v zahraničí, povinnosť chlapcov vždy na konci dňa vrátiť jej. Nariadenie dodržiaval až do minulého týždňa. „Môžem potvrdiť informáciu o mojich nezvestných synoch. Otec ich zobral a odvtedy neviem, kde sú,“ vyjadrila sa nešťastná moderátorka pre médiá. Jeremy Hulsh má síce mobilný telefón zapnutý, no nezdvíha ho ani neodpisuje na správy.

Z lásky nenávisť

V roku 2010, keď si Vera s Jeremym vystrojili židovskú svadbu v Izraeli, to ešte vyzeralo ako z rozprávky. Prišli dve malé ratolesti a dvojica začala riešiť, kde budú ako rodina žiť. Plánovali odsťahovať sa do Ameriky, s čím vraj moderátorka najprv súhlasila, ale neskôr všetko sabotovala. Chcela  ostať na Slovensku, s čím zas nesúhlasil  Hulsh. Potom sa začali partnerské škriepky kopiť. Ona ho obvinila z dlhoročného psychického teroru, on tvrdil, že ho dlhodobo podvádzala s rôznymi mužmi. Už pred mesiacmi Wisterová Hulsha vyzvala, aby ich rozvod  nekomplikoval.

„Jeho ideologické presvedčenie ma nezaujíma, nebol schopný rodine vytvoriť domov ani v Izraeli, ani na Slovensku. Ja mám domov tu a naše deti prežili na Slovensku väčšinu života. Tu majú kamarátov, škôlku, krúžky, starých rodičov,“ prízvukovala moderátorka a pridala aj podrobnosti. „Jeremy má styk s deťmi nariadený súdom, dva- až štyrikrát do týždňa, zatiaľ za deťmi prišiel len dvakrát. Styk je nariadený v mojej prítomnosti. Nemám záujem si s ním ďalej nič odkazovať cez médiá, podnikla som patričné právne kroky. Len ho prosím, aby myslel na naše deti a išiel im príkladom, že aj keď sa vzťah skončí, treba si zachovať základnú slušnosť a ľudskú dôstojnosť.“

POLÍCIA VYHLÁSILA PÁTRANIE Vera Wisterová prišla o deti. Otec ich odviedol a ona nevie kam.
POLÍCIA VYHLÁSILA PÁTRANIE Vera Wisterová prišla o deti. Otec ich odviedol a ona nevie kam.
Zdroj: Polícia SR

Aféry

Hulsh však tvrdil niečo iné. Vždy keď chcel prísť za synmi vo vymedzenom čase, moderátorka s nimi podľa neho odišla na výlet, zatajovala sa alebo tvrdila, že sú chorí. Dlhodobo obýval izbu v bratislavskom hoteli a zo Slovenska odišiel, iba keď sa mu skončili víza. „Ten menší to tak ešte nevníma, ale starší je veľmi vnímavý. Pýta sa, prečo na nich nemám čas a nie som s nimi. Mama im hovorí, že som vraj veľmi vyťažený, ale to nie je pravda. Chcem byť s nimi a chodím sem len kvôli nim, nič iné ma k tejto krajine neviaže,“ posťažoval sa pred rokmi a pridal aj pár pikantností z manželského života. „Vera najskôr tvrdila, že všetky články o jej údajných aférach ju majú zdiskreditovať, no neskôr kartu otočila. Začal som pochybovať. Uvedomil som si, že so mnou manipuluje. Tušil som, že tie afé­ry sú pravdivé. Moja žena mala niekoľko tajných mileneckých vzťahov. Tak som ju v Izraeli začiatkom roka konfrontoval. Priznala sa. Povedala, že bola osamelá a že ma miluje. Poprosila ma o odpustenie a že už všetky aféry ukončila. Ranilo ma to, no súhlasil som, že budeme pracovať na našom manželstve. Miloval som ju a milujem aj naše deti. Tie sú pre mňa  najdôležitejšie.“

KEĎ BOLI ZAMILOVANÍ Moderátorka zobrala svojho cudzokrajného manžela na hudobný festival.
KEĎ BOLI ZAMILOVANÍ Moderátorka zobrala svojho cudzokrajného manžela na hudobný festival.
Zdroj: MICHAL SMRČOK

Láske definitívne odzvonilo, keď si Wisterová našla nového priateľa Michala Svarinského (42), brata známej herečky Kristíny, a ako vydatá pani si s ním na ulici bez zaváhania vymieňala vášnivé bozky. Stále zákonitého manžela moderátorky sa to zjavne dotklo. Nesúhlasil, aby jeho synovia vyrastali v prítomnosti Svarinského, ktorý je už raz rozvedený a Izraelčan ho zjavne považuje za chuligána.

Medzinárodný škandál?

O milostný trojuholník sa už začali zaujímať aj zahraničné médiá, keďže Hulsh ako hudobný producent pôsobí po celom svete. Do redakcie PLUS 7 DNÍ nám opakovane prišli e-maily zo Spojených štátov - americká novinárka nás žiadala o pomoc, pretože sa chystala napísať príbeh o súdnictve na Slovensku. Inšpiroval ju zrejme Hulshov dlhoročný boj o deti so slovenskou celebritou. „Volám sa Malina Saval a som ocenená novinárka so sídlom v Los Angeles. Medzi 15. a 24. februárom cestujem do Bratislavy, aby som preštudovala a napísala príbeh pre New York Times o rodičoch, ktorí sa snažia získať späť svoje deti v skorumpovanom slovenskom rodinnom súdnom systéme. Jeremy Hulsh mi poskytol informácie a rada by som sa s vami spojila telefonicky alebo osobne, keď sa dostanem do Bratislavy. Jeremy spomenul, že priateľ jeho odcudzenej manželky Very Wisterovej Michal Svarinský môže byť spojený s neonacistickým hnutím. Hľadám, či je to skutočne pravda,“ písala nám už pred niekoľkými mesiacmi. Či sa jej pravdu podarilo vypátrať, sme sa už nedozvedeli. Žiadny článok o Svarinskom z jej pera sme neobjavili. Naposledy sa Malina o prípad zaujímala minulý týždeň vo štvrtok, teda presne  v deň únosu.

FOTO Verinho milenca nájdete v GALÉRII >>