Rok 2020 môže aktívne dávať najavo, že celý svet je „v plameňoch“, no stále sú tu aj pozitívne veci. Keď si napríklad fanúšik slovenskej hudby pozrie vi­deoklip ku skladbe Donďa od ambiciózneho zoskupenia Orchester Jeana Valjeana (OJV), pookreje. Pesnička sa vracia na začiatok lásky medzi dvoma spolužiakmi z vysokej školy, hercami Dominikou Kavaschovou (31) a Danielom Fischerom (33), ktorí sa dali dokopy až po rokoch.

Balil ju obočím

Nachádzame sa v prostredí bratislavského baru, ktorý je známy najmä svojimi retrodiskotékami. Dominika Kavaschová si pokojne užíva literatúru, pričom ju nerušia ani nastupujúce syntetizátory serenády. Čerstvá držiteľka diváckej ceny OTO práve dostáva drink od tajného ctiteľa. Nie je ním nik iný ako Daniel Fischer - spevák, gitarista a autor väčšiny textov OJV. Ešte pred tým, ako začne spievať, sa snaží s Kavaschovou nadviazať o(bo)čný kontakt, keď jej predvádza tanec obočím.

SERENÁDA O DOMINIKE Daniel Fischer ju zložil na vysokej škole, no dlhé roky ju tajil.
Zdroj: Dugovičová Kristína

V prvej strofe si už nevie vynachváliť herečkinu „viacnásobnú bradu“ ani „divnú riť“. Snaží sa ju vábiť na svoje boky, pričom ju prosíka: „D-D-D-D-Donďa, zabuchni sa do mňa,“ rýmuje Fischer. Sympatická umelkyňa zo Slovenského národného divadla dvoreniu spočiatku odoláva, no napokon kolegovi z činohry podľahne a videoklip završujú spoločnou choreografiou. Romantické duše chytí za srdce bozk dvojice, v ktorom vidieť skutočne horiacu lásku.

Fischer a Kavaschová spolu tvoria pár už takmer rok, pričom na ceste je už bábätko. Zdá sa, že ich láska bola napísaná vo hviezdach dávno pred tým, ako o tom sami dvaja vôbec vedeli. Serenádu nesúcu herečkinu reálnu prezývku Donďa totiž Fischer napísal ešte počas štúdia na Vysokej škole múzických umení.

Iskrenie na skúškach

Keď sa Dominika a Daniel zoznámili, obaja študovali herectvo na VŠMU v Bratislave. Fischer svoju spolužiačku obdivoval z diaľky. Svedčí o tom aj fakt, že skladbu, ktorú jej venoval, celé tie roky tajil. Zaľúbil sa vďaka častým spoločným chvíľam.

„Skúšali sme na škole dialóg a trávili sme spoločne veľa času. Na skúškach nám bolo spolu dobre, rozumeli sme si, a tak som jej ako kamarátke napísal pesničku. Je pravda, že niektoré skladby som napísal so zámerom zbaliť, ale v prípade Dominiky to tak nebolo. I keď ťažko povedať. Na druhej strane, keď po tých rokoch od školy medzi nami preskočila iskra, opäť sme spolu veľa skúšali a moje pocity boli podobné, ako keď tá skladba vznikla,“ opisuje herec pre PLUS 7 DNÍ.

Dominika pritom ešte pred Fischerom sedem rokov tvorila pár s ich spoločným priateľom a hereckým kolegom Lukášom Dózom. Okolie očakávalo svadbu, no prišiel rozchod. Dóza v popovom orchestri, ktorý teraz prináša Donďu, pôsobí ako vokalista a perkusionista.

Napriek tomu nebol problém s výberom pilotného singla. „Kapela OJV funguje už niekoľko rokov a veľmi dobre sa medzi sebou poznáme. Chalani vedia, že to, čo prežívam, má vplyv na moju tvorbu. Chápali to. Navyše je to dobrá skladba, preto nevidím dôvod, prečo by mali namietať,“ vysvetľuje autor.

Osudová žena

Herec, ktorého s hudobným projektom vidieť aj vo filme Šťastný nový rok po boku Emílie Vášáryovej, Tomáša Maštalíra, Jána Koleníka či Táne Pauhofovej, nevie odpovedať, či sa ich ľúbostný príbeh vyvíjal ľahko alebo ťažko. Oboch ich totiž zaskočilo, že po toľkých rokoch spoločne prekrížených ciest napokon vzbĺkla medzi nimi vášeň.

V súčasnosti hlavne z Kavaschovej sociálnych sietí vidieť, ako ich vzájomná láska prekvitá. Napríklad, keď fischerovci vydávali svoj debutový album, budúca mamička svojho priateľa podporila obsažným príspevkom na Insta­grame. „Tento najtalentovanejší človek, akého poznám, dnes štartuje to, o čom vždy sníval, a ja sa neskutočne teším a z celého srdca mu to prajem,“ začala, pričom pochválila nielen hudbu, ale aj texty.

Vyjadrila tiež hrdosť, že úvod „veľkej a úspešnej kariéry“, ktorá formáciu čaká, začali práve skladbou spred desiatich rokov. „Zložil veľa osudových piesní pre ženy, ktoré kedysi miloval, a jednu pre kamarátku, z ktorej sa nakoniec jeho osudová žena skutočne stala,“ uzavrela s emotikonom srdiečka.

Aj Fischer sa skláňa pred svojou osudovou. „Dominika je nesmierne tvorivá a šikovná. Musím povedať, že ma každý deň nadmieru inšpiruje.“ Okrem toho a očividných fyzických kvalít si váži komplexnú osobnosť. „Je to najlepší a najstarostlivejší človek, akého poznám,“ hovorí. Menuje aj energiu, temperament, zmysel pre humor, úprimnosť, priateľskosť a láskavosť.

FOTO Dominiky Kavaschovej a Daniela Fischera z klipu v GALÉRII

Ladia spolu

V prípade tandemu Kavaschová - Fischer by sme sa v konečnom dôsledku mohli dočkať aj romantickej spolupráce, ktorá by na slovenskej hudobnej scéne nemala obdobu. „Nedávno Dominika nahrávala vokály do jednej mojej skladby, tak­že v tomto smere už spolupracujeme a pomáhame si. Plus niekedy v rámci našich projektov OJV a Morena band spoločne koncertujeme, preto nevylučujem ani spoločnú skladbu,“ uzatvára zamilovaný Fischer.