Energetická kríza a neustále zdražovanie robia vrásky na čele množstvu našincov. PLUS 7 DNÍ zistilo, že nezaplatené účty netrápia len bežných Slovákov, ale i známe tváre, ktoré sa asi snažia ušetriť alebo jednoducho pozabudnú zaplatiť povinné úhrady.

Na internetovom zozname dlznik.sk svieti viacero zvučných mien. Medzi nimi je aj bývalý muž Kamily Magálovej Slavomír Magál (72), ako aj bývalá markizácka osobnosť, o ktorej už dlho nepočuť - Ľubomír Karásek (64). Posledné roky sa medzi dlžníkmi objavuje tiež módny návrhár a nutričný poradca Andrej Baraník (49) či štylista celebrít Andrej Kusalík (31). Na splátky zjavne pozabudli i známe dámy - herečka Dorota Nvotová (39), Lenka Čviriková Hriadelová (49) alebo bývalá Miss Ivana Christová (52). Podlžnosti majú v zdravotnej a Sociálnej poisťovni v stovkách až tisícoch eur.

Zábudlivé dámy?!

Ani jedna z našich najkrajších kráľovien krásy a dnes už stará mama Ivana Christová, ktorá podniká v kozmetickej brandži, sa nevyhla nedoplatku. V Sociálnej poisťovni na jej meno evidujú dlh vo výške takmer 190 eur. Zhruba takáto suma pri jej mene svieti takmer každý rok.

Rovnako sa medzi neplatičmi objavila aj jojkárska moderátorka Lenka Čviriková Hriadelová, ktorá sa pred piatimi rokmi ocitla v nezávideniahodnej situácii. Po dosť veľkých finančných problémoch jej veľký dom v bratislavskej Rači skončil v dražbe a musela sa z neho s rodinou yvsťahovať. Za všetko vraj vtedy mohol jej manžel futbalista Peter Čvirik, ktorý si narobil poriadne dlhy. Dnes to našťastie také vážne nie je a Sociálnej poisťovni zabudla uhradiť necelých dvesto eur.

FOTO V GALÉRII

Muzikantka Dorota Nvotová sa tiež netajila, že počas korony sa ocitla v zlej finančnej situácii a predávala, čo sa dalo, aby vyžila. Zrejme preto do dnešného dňa „visí“ Sociálnej poisťovni zhruba šesťsto eur. Keďže nejde o horibilné sumy, dá sa predpokladať, že dámy sa iba pozabudli alebo zle zadali platbu.