Žiadna princezná  

Azda sa v talentových súťažiach neobjavil porotca, ktorý by musel znášať viac kritiky než Jana Kirschner (40) v šou The Voice Česko Slovensko. Divákov privádza do vytrženia svojim správaním, ktoré nazývajú afektom. Jana si však nikdy nebudovala imidž uhladenej popovej princeznej. Rebélia a nespútanosť jej boli podstatne bližšie od začiatku jej kariéry.

Aby zo seba strhla nálepku nežnej krásky zo súťaže Miss Slovensko, na ktorej sa zúčastnila v roku 1996, nahrala album s textami, v ktorých nie je núdza ani o sexuálne narážky. Cédečko v období, keď Slovensku vládla tanečná hudba u poslucháčov prepadlo na celej čiare a nádej na úspech jej nedával takmer nikto z branže.

Moja Jana

Jediný, kto veril Janiným speváckym a muzikantským ambíciám bol jej vtedajší manažér Jozef Šebo. „Prvé demo nahrávky boli strašne slabé. Len v jednej sekunde som niečo započul. Zavolal som jej teda a spýtal sa, čo ešte vie zaspievať. A ona, že už nič. Tak som jej navrhol, nech naspieva Let It Be od Beatles. O tri dni, čo sa jej už odvtedy nikdy nepodarilo, mi od nej prišla kazeta a ja som hneď vedel, že sa musí presťahovať z rodného Martina do Bratislavy,“ zaspomínal si Šebo, dnes najúspešnejší hudobný manažér našich dejín.

Koncom deväťdesiatych rokov, keď Jana Kirschnerová začínala, boli v kurze nežné speváčky s uhladeným imidžom. „Aj zo mňa chceli robiť popovú divu, ale to som odmietla. Jožko ma vzal na koncerty Buty, Mullera, Lipu, kde som povedala, kašlem vám ja na celý pop. Ja chcem byť rebel,“ vyznala sa po rokoch speváčka, ktorú manažér po celý čas spolupráce nazýval Moja Jana. Nekonvenčne sa správala po celý čas svojej kariéry. Napriek tomu sa jej po počiatočnom fiasku podarilo uspieť hneď v poradí druhým albumom. Hity V cudzom meste, Žienka domáca, Líška, či Modrá sa dostali do najvyšších rotácií rádií a jej interpretke priniesli na Slovensku i v Čechách, všetky najprestížnejšie ocenenia. 

Len úlet   

Skôr ako sa tak stalo, sa rebelka Jana v roku 1998 nechala nahovoriť na odvážne pózovanie pre pánsky časopis Kankán. V jeden moment dokonca odhodila podprsenku. Akt, ktorý sa ocitol na titulnej strane si ambiciózna speváčka nadelila k dvadsiatym narodeninám. „Zábery vznikli počas fotografovania módneho editoriálu na slnečnej Madeire. Fotografia z titulky vznikla absolútne spontánne. Bol to len voľnočasový úlet mejkap artistky a fotografa s ktorým Jana súhlasila. V redakcii sa ten záber tak páčil, že sme ho dali na titulku,“ dozvedeli sme sa od redaktorky magazínu okolnosti za akých vznikla na vtedajšiu dobu odvážna fotografia.

Takmer nahé prsia Jany Kirschner však veľký vplyv na predaj časopisu nemali. V tom čase bola pre väčšinu Slovákov ešte personou, ktorú viac vnímali zo súťaže Miss ako z koncertných pódií. Preto s ňou v časopise nerobili ani rozhovor. Ako vyzerá dvadsaťročná speváčka, budúca zlatá slávica a dnes aj rešpektovaná porotkyňa The Voice Česko - Slovensko s odhalenými prsami, sa dozviete v aktuálnom vydaní Plus 7 dní.

Mohlo by vás zaujímať: