Má sa zjavne dobre a napriek vyčíňaniu koronovej epidémie sa jeho život veľmi nezmenil. Stále žije v komplexe v širšom centre Bratislavy, kde však podľa katastrálneho portálu nevlastní žiadnu nehnuteľnosť. Bývalý partner herečky Diany Mórovej (51) nezmenil ani svoj vozový park. Naďalej jazdí ako najznámejší britský agent všetkých čias James Bond na aute ikonickej značky Aston Martin.

V červených číslach, ale...

Už pred rokmi sa Juraj mediálne odmlčal a zdá sa, že mu život mimo svetiel reflektorov vyhovuje. Nikde sa neukazuje a neustále drží bobríka mlčanlivosti. Ako sa Mokrý má, sa dá zistiť len na základe každoročného daňového priznania. Podľa účtovnej uzávierky, verejne dostupnej na internete, sa za minulý koronový rok dostala jeho spoločnosť, ako mnoho iných, do straty. Tržby jej klesli o 82 percent a čo sa týka zisku, je v červených číslach.

Napriek tomu sme ho nedávno vyfotografovali, ako šoféruje luxusného tátoša - čierny Aston Martin s bratislavským evidenčným číslom začínajúcim sa novou bratislavskou skratkou BT. Vyšiel z garáže z bytového komplexu, kde býva, a namieril si to rovno k svojej bývalej partnerke Diane Mórovej. Vonku počkal zhruba päť minút na ich pätnásťročného syna Quida, posadil ho do auta a spolu odfrčali smerom na Petržalku, kde na čerpacej stanici natankovali a následne zmizli na ceste medzi vozidlami.

Čachre-machre s fárom?

Juraj Mokrý jazdí v uliciach Bratislavy už niekoľko rokov poriadne štýlovo. V roku 2017 šoféroval bordové Maserati Ghibli, o rok neskôr stavil na Aston Martin Rapide, tiež s tmavou metalízou, ktorá miestami pôsobila ako baklažánová. Športové

Maserati s maximálnou rýchlosťou 263 km/h nie je na zahodenie. Pod kapotou má 330 koní a z nuly na stovku zrýchli za 5,6 sekundy, za čo musí potenciálny majiteľ aj zaplatiť - podľa oficiálneho cenníka talianskeho výrobcu sa auto v čase, keď na ňom Mokrý začal jazdiť, predávalo za 71-tisíc eur.

FOTO auta a Mokrého nájdete v GALÉRII

Čo sa týka technických parametrov, je na tom Aston Martin Rapide so 470 koňmi ešte lepšie. Vyrábal sa síce v rokoch 2010 až 2013, no z druhej ruky ho stále zoženiete za desaťtisíce eur. „Bondovho vozu“ sa Juraj nevzdal ani počas zúriacej epidémie. Dokonca sa najnovšie zdalo, že si kúpil inú verziu Aston Martin Rapide. Na fotografiách pôsobí, že je sivej farby. A hlavne má iné EČV než vozidlo, ktoré mal Mokrý pred tromi rokmi. „Juraj má stále to isté auto, nemenil ho,“ uisťoval nás zdroj blízky Mokrému.

Na akú osobu či firmu vozidlo bývalý zabávač prepísal, sme sa nedozvedeli. Na naše telefonáty ani SMS do konca uzávierky Juraj Mokrý neodpovedal. A čo ho posledné roky živí, len ťažko dedukovať. Jeho multifunkčná eseročka má v predmete činnosti vyše tridsať hesiel vrátane tlmočníckych služieb, prevádzkovania kina, predaja tepelne rýchlo upravených mäsových výrobkov, predaja zmrzliny, ale v popise Mokrého aktivít sa nachádza aj nákup a predaj motorových vozidiel.

Mohlo by vás zaujímať: