Nikdy nemal lepšie pracovné obdobie - Juraj Šoko Tabaček (39) sa pravidelne objavuje vo všetkých troch celoplošných televíziách a z pracovných ponúk si môže vyberať. No zrejme za to zaplatí mimoriadne vysokú daň - po sedemnástich rokoch vzťahu prežíva s manželkou, psychologičkou Klaudiou (39), veľmi ťažké obdobie. „Áno, je to tak, dobre ste počuli. Manželka podala žiadosť o rozvod. Toto obdobie nie je najľahšie,“ zabávač exkluzívne pre PLUS 7 DNÍ vyšiel s farbou von. Do smiechu mu rozhodne nebolo - vraj až po žiadosti o rozvod pochopil, že prichádza o rodinu. Vo vážnej situácii sa však zmobilizoval. „Teraz sme práve v zmierovacom procese,“ priznal s nádejou v hlase.

Láska z divadla

Zviditeľnil sa na klubovej scéne ako standupista, neskôr získal rolu v markizáckom seriáli Horná Dolná. Vďaka úlohe večne opitého Tunela sa Šoko dostal do povedomia verejnosti. Získaval čoraz väčšiu popularitu, a tým aj viacero zaujímavých a finančne lákavých pracovných ponúk. Jednou z nich bolo účinkovanie v jojkárskej zábavnej relácii Inkognito, kde využíva svoj humor ako jeden z hádačov. Najnovšie sa objavuje na obrazovkách verejnoprávnej televízie v šou Milujem Slovensko, kde v pozícii šéfa tímu nahradil Dana Dangla. Zatiaľ čo v práci Šoko Tabaček žne úspechy, o jeho súkromí verejnosť takmer nič nevie.

S rodinou žije Ďuro, ako mu hovoria priatelia a známi, v Žiline. Spoločne s manželkou Klaudiou tam vychovávajú dve deti - sedemročného Jakuba a trojročnú Adelu. Práve Jakuba sme mohli vidieť v komediálnom seriáli Horná Dolná, kde stvárnil jedného z Tunelových potomkov. Na spoločenské podujatia však Tabaček chodí sám, zrejme sám dorazil aj na vlaňajšiu svadbu Adely a Viktora Vinczeovcov. „Pani Colombovú“ predstavil až začiatkom tohto roka v časopise Mama a ja, kde Klaudia často vystupuje ako detská psychologička. Pôsobili ako ukážkový pár. Uviedli, že sa zoznámili na začiatku milénia v tanečnom divadle. „Klaudia tam tancovala a okrem toho, že sme si padli do oka, som jej do toho oka aj kopol pätou. Proste som ju zlikvidoval svojimi tanečnými kreáciami. Tomu sa hovorí osudová rana,“ vtipkoval Juraj a jeho žena pripustila, že vtedy skončila na pohotovosti. „Mala som natrhnutú sietnicu a prelepené oko. Keď sme sa potom držali v meste za ruky, každý sa na nás pozeral a myslel si asi, že som týraná,“ smiala sa.

Krásnu manželku skrýval: Klaudia je pritom známa ako psychologička a cvičiteľka jogy.
Krásnu manželku skrýval: Klaudia je pritom známa ako psychologička a cvičiteľka jogy.
Zdroj: internet, youtube

Niekto tretí?

Pár mesiacov po rozhovore podala Klaudia Tabačková nečakane žiadosť o rozvod. Zaujímalo nás, čo je dôvodom ich manželskej krízy a či za tým nie je niekto tretí. „Nikto tretí nie je, určite nie. Nikto taký neexistuje,“ tvrdil zabávač a pokračoval ďalej. „Keby som to mal zhrnúť, ide o to, že práce je naozaj veľa. Momentálne mám obdobie, že aj ponúk je veľa a veľmi ťažko sa to triedi. Človek má obavy. Teraz je práce veľa a treba ju robiť, lebo ťažko povedať, dokedy to vydrží. To je, myslím si, náš hlavný problém. Nedarí sa nám komunikovať tak, aby sme si rozumeli,“ snažil sa Tabaček vysvetliť, že často chodí za prácou do Bratislavy, a tak nemá toľko času na rodinu, koľko by si želal on a bezpochyby aj jeho manželka.

Ešte pred pár mesiacmi sa však s manželkou chválili, ako výborne si obaja vedia všetko zorganizovať. Lebo na pracovné tempo bol Šoko zvyknutý - nepravidelný pracovný čas zabávača mal na chod rodiny značný vplyv odjak­živa. „Jeden deň tak, druhý inak. Nie je to len teraz, keď som viac v médiách, aj predtým som bol často mimo domu. Môjmu nepravidelnému pracovnému rytmu podlieha celá rodina a Klaudia sa to snaží manažovať tak, aby sme mali čas na seba,“ prezradil vtedy zabávač a manželka ho doplnila. „Vždy veľa pracoval - hral, moderoval, fotil a bol preč. Teraz je to iné v tom, že sme sa už naučili s jeho time manažmentom pracovať a celkom nám to ide. Hľadáme voľné dni v jeho kalendári a chceme ich využiť čo najlepšie. Sme zabehnutí, čím sú deti staršie, tým je to lepšie. Samozrejme, pomáha mi rodina, najmä mama a sestra.“

Jediné riešenie

Teraz môže obľúbený Šoko nostalgicky spomínať, ako mu to v manželstve kedysi fungovalo. Žiadosť o rozvod zobral vážne a prezradil, že sa snaží tento stav zvrátiť. „Momentálne sme vo fáze, keď to riešime. Azda to nebude také horúce, to je jedna vec. Druhá vec je, že sme v oveľa lepšej fáze ako prednedávnom. Darí sa nám to dať dokopy. Posúva sa to niekam a rozvod nebude asi finálny,“ dúfa humorista.

Netají sa tým, že hoci sa so ženou snažia manželstvo zachrániť, narážajú na momenty, keď sa im obom ťažko darí vysvetliť tomu druhému, v akej fáze vzťahu sa obaja nachádzajú. Napriek tomu sa nevzdáva a myslí si, že je to každý deň lepšie. „Momentálne prežívame do istej miery renesanciu. Nechcem byť unáhlený, ale myslím si, že náš vzťah sa vylepšil. Čas trávime spolu s deťmi, snažíme sa. Čiže nie je to vojna, že by sme si robili nejaké naschvály,“ vysvetľuje Tabaček, ktorý až manželkiným návrhom na rozvod pochopil, že s ich vzťahom nie je všetko v poriadku.

„V jednom momente to videla ako jediné riešenie a možno aj cestu, ako ma prebrať z letargie. Nechcem povedať, že by to použila ako páku na mňa, to vôbec nie. Vzťah máme dobrý a máme sa stále radi.“

Rozvodové papiere dorazili Šokovi domov nedávno, takže v týchto dňoch sa s manželkou o celej situácii oveľa viac rozprávajú. Dokonca nám priznal, že debatovali o tom, že by Klaudia podanú žiadosť stiahla. „Teraz je loptička na mojej strane ihriska. Len som to chcel celé zvážiť, aby sme neurobili nejaké unáhlené kroky. Práve sme v zmierovacom procese,“ tvrdí známa televízna tvár, ktorá sa cíti oveľa pokojnejšie a spokojnejšie, ako to bolo nedávno.

Presťahujú sa?

Záležitosť však stále nie je vyriešená a ešte pred pár dňami to vyzeralo, že rozvod naozaj bude. „Máme celkom dobrý vzťah. Neútočíme na seba, práve naopak. Myslím si, že to má mierumilovný priebeh. Snažíme sa vytvoriť priestor, aby sme mohli triezvo komunikovať, zvážiť ďalšie kroky a neurobiť chyby, lebo najdôležitejšie sú deti, ktoré milujeme obidvaja rovnako. So synom a s dcérou trávim toľko času, koľko sa dá, a myslím si, že je to kvalitný čas. Neflákam to, popritom, koľko mám práce. Mám to komplikovanejšie, ale robím pre to všetko,“ hovorí herec, ktorý v minulosti istý čas pobudol aj na rodičovskej dovolenke.

Obaja sa zhodli na tom, že to bolo krásne obdobie, počas ktorého mala Klaudia skvelého parťáka v domácnosti. Juraj bez problémov prebalil či okúpal malú dcéru. Zrejme aj preto majú s deťmi otvorený a úprimný vzťah. „Mali sme s nimi otvorenú debatu, aby ostali všetky strany čo najmenej zranené,“priznal umelec, ktorý sa snaží deťom a rodine v posledných dňoch venovať, čo sa dá. „Teraz boli jesenné prázdniny, tak sme boli na chalupe. Všetci štyria. Myslím si, že to bol veľmi príjemný čas.“

Keďže Tabaček má v posledných rokoch roboty viac než dosť prevažne v hlavnom meste, zaujímalo nás, či nerozmýšľal, že by sa aj s rodinou presťahoval zo Žiliny do Bratislavy. Manželka psychologička, ktorej sa nedávno skončila rodičovská dovolenka, by určite nemala problém nájsť si prácu v Bratislave a mohli by spolu tráviť určite viac času. „Nemyslím si, že by to niečo vyriešilo. Presťahovanie do hlavného mesta mi nepridá voľný čas a bolo by to prakticky to isté - len s tým, že by manželka a deti boli vytrhnutí z prostredia, ktoré je im prirodzené,“ myslí si herec a uvažuje ďalej: „Skôr ide o to, aby som si upratal pracovné procesy a jednoducho natvrdo do týždenného procesu zaradil rodinu. Skrátka, vytvoril si čas pre seba a pre nich. Lebo keď mám toho veľa, som, samozrejme, unavený a reagujem prchkejšie,“odkryl ďalší dôvod, prečo zrejme dochádzalo u Tabačkovcov k hádkam. „Myslím si, že nech sú okolnosti akékoľvek, je dôležité, aby sme našli spoločnú reč a aby sme boli schopní preniesť sa cez to. Je veľmi pravdepodobné, že k rozvodu ani nedôjde,“ dodal na záver optimisticky.

Fotografie nájdete v našej galérii.

Anketa
Myslíte si, že sa Šokovi podarí manželstvo zachrániť?
  • 80%
  • 5%
  • 15%