FOTO ich intímnejších fotografii nájdete v GALÉRII

Herečka a moderátorka Martina Zábranská sa zamilovala do kolegu Jiřího Dvořáka, ktorý je o 27 rokov starší a žije v Českej republike. Ona je zatiaľ na Slovensku a pravidelne natáča seriál Mama na prenájom, kde má po boku mladučkých hercov.

Nebojíte sa, že váš vzťah naruší diaľka a pracovná vyťaženosť?

Každý vzťah má svoje úskalia, náš čelí diaľke. Ale tento faktor sme si uvedomovali už na začiatku. Som zástanca filozofie Ži a nechaj žiť, len popritom neobmedzuj slobodu nikoho iného.

Vrátim sa k vašej práci v televízii. Trvalo, kým sme sa dokázali osobne stretnúť. Ako často ste na pľaci?

Takmer väčšinu času. V seriáli Mama na prenájom hrám hlavnú postavu, čo je veľký zaberák na čas a energiu. Našťastie, vyvažuje mi to radosť z práce. Ľudia na pľaci sú „peckoví“. Som šťastná, že sme taká dobrá partia a chemicky nám to klaplo. Mám najviac obrazov a zo začiatku nebolo jednoduché sa naučiť kvantá textov, spočiatku som spávala len štyri hodiny denne, no po čase som pochopila, že sa musím učiť iným spôsobom. Už nie v predstihu. Moja pamäť sa prepla do okamžitého krátkodobého ukladania informácií.

Najviac obrazov máte s Adamom Bardym a Martinom Klinčúchom. Obaja majú mnoho obdivovateliek. Ako ich vnímate vy?

Lepších kolegov som nemohla dostať. S Adamom sa nám podarilo rýchlo zohrať a ako seriálovému páru nám to klape. A Maťo, prezradila by som asi to, čo o ňom nikto nevie. Niektorí ľudia ho milujú, iní ho zase hodnotia na základe jeho imidžu. Ale musím povedať, že to je neuveriteľne zlatý a pozorný človek. Na svoj vek je neskutočne slušný a galantný, že by ste neverili. Otvára nám dvere, nosí nám tašky.

Bozky s Adamom Bardym vám určite závidí mnoho žien...

V prvom rade je potrebné uvedomiť si, že s Adamom máme pracovný vzťah. Je pravda, že na pľaci sme zohratí, máme niekedy až identické zmýšľanie o postavách, deji a situáciách, sedíme si humorom aj ľudsky, ale akýkoľvek spoločne strávený čas sa končí poslednou klapkou. Musím tiež priznať, že som veľký fanúšik jeho rodinného života a vzťahu, ktorý má s manželkou Bibi. Som „tím Bardy“. Pre mňa sú obaja stelesnením niečoho veľmi zdravého, funkčného a krásneho. Krásny príklad lásky, ktorou sa môže inšpirovať nejeden pár.

Ako potom s Adamom prežívate polonahé scény?

Úprimne, posteľné scény sú ošemetná vec. A nemám na mysli len stav, keď ste odhalená pred hereckým kolegom alebo štábom. Vstupuje do toho aj kamera a teda fakt, že to uvidí slovenský divák a vôbec ktokoľvek, kto bude chcieť. Preto k tomu nepristupujete ako k niečomu príjemnému, ale ako k agende, ktorá patrí k vašej práci.

Ste tu a teraz, musíte to urobiť, lebo postava, ktorú stvárňujete, to tak cíti. Človek má v tej chvíli toľko starostí sám so sebou, že niekedy sa aj zabudne zamýšľať nad tým, čo si asi teraz myslí nejaký Ďurko za kamerou alebo nebodaj moja mama. Niekedy je to nevyhnutná cesta, ako dodať postave dôveryhodnosť a pre herca dobrá škola ako zvládnuť aj nekomfortné situácie.