Slovenská fanúšička operného speváka Štefana Margitu (66) žila tri mesiace v nádeji, že sa po smrti Hany Zagorovej stane jeho novou láskou. Love story sa začala, keď sa päťdesiatnička z Košíc ocitla po úraze nohy v nemocnici. „Lajkovala som mu príspevky na sociálnej sieti, až mi raz sám napísal a poďakoval za priazeň,“ prehovorila východniarka pre PLUS 7 DNÍ. Konverzácie o práci čoskoro vystriedali iné témy a ona sa zamilovala. „Sľuboval mi lásku a spoločné bývanie. Písal mi, že je zo straty pani Zagorovej osamelý a smutný, ale že teraz pre neho celý svet znamenám ja. Verila som mu. Bola som ako v hypnóze,“ opisuje svoje pocity.

Rozvedená žena sa zaľúbila tak veľmi, že nepostrehla, ako ju údajný Margita ťahá za nos. „Písal mi, že z Washingtonu, kde mal predstavenia, posiela dvestotisíc eur na kúpu nášho bytu a ja musím zaplatiť doručovacej spoločnosti manipulačný poplatok. Najprv tisícpäťsto eur, potom dvakrát po päťtisíc eur.“ Balíku peňazí sa Košičanka nikdy nedočkala a spľas­la aj vidina lásky. Sklamaná zistila, že celý čas komunikovala s človekom, ktorý sa za známeho operného speváka a smútiaceho vdovca len vydával.

V štýle hviezdy

Pani, ktorá naletela falošnému Štefanovi Margitovi, nás požiadala o anonymitu. „Nie som hrdá, že som sa nechala takto nachytať. Priznávam sa k tomu verejne, a to len preto, aby podobne ako ja nedopadli iné ženy,“ vysvetlila nám mnohoročná fanúšička košického rodáka, operného speváka Štefana Margitu. Jeho tvorbu  sledovala pravidelne a verná mu bola aj počas trojmesačnej hospitalizácie v nemocnici.

„V čase, keď som riešila zdravotné problémy s nohou, Štefan Margita mal pred premiérou vo Washingtone. Zrazu mi cez Messenger napísal a poďakoval za všetky lajky a komentáre, ktoré som mu pod jeho príspevky dávala. Prekvapilo ma to aj potešilo,“ vyznáva sa a dáva nám nahliadnuť do komunikácie s podvodníkom. „Úprimne vám chcem poďakovať za vašu doterajšiu podporu a sľubujem, že v dobrej práci budem pokračovať. Život celebrity nie je ľahký. Som len obyčajný človek, ale svojich fanúšikov milujem,“ napísal jej vzletne. Následne ju vystríhal pred médiami. „Dúfam, že nie ste novinárka. Nehovorte s nimi o mne. Aby o mne zistili informácie, vydávajú sa za mojich fanúšikov,“ tliachal.

Zabodoval

„Štefanovi Margitovi“ imponovalo, že jeho fanúšička pochádza z Košíc. „Hovoril, aké je to krásne mesto, poslala som mu aj video,“ reagovala. Neznámy sa ju snažil na svoju stranu nakloniť aj citovými výlevmi. Zdôveril sa jej, ako veľmi po smrti manželky Hany Zagorovej trpí. „Som taký vďačný, že ťa mám. Zaspávam s úsmevom na tvári a ráno čakám na chvíľu, keď sa mi ozveš. Napriek môjmu zaneprázdneniu sa cítim taký osamelý a smutný. Premiéra bola úžasná, ale moja milovaná žena mi veľmi chýba a je mi zle,“ snažil sa podvodník vzbudiť ľútosť. A keď ctiteľke začal adresovať rovnako oduševnené slová, mal ju v hrsti.

„Znamenáš pre mňa celý svet. Ver mi, som zamilovaný do anjela. A to si ty. Láska je niečo, čo sa nedá vyjadriť slovami. Keď sa spoja dve srdcia, je to tá najkrajšia vec na svete,“ písal onlinový Rómeo. „Nemôžem začať deň bez toho, aby som ti nepoprial dobré ráno. Si jediný dôvod, prečo som šťastný. Aj keď som smutný, viem, že je tu niekto pre mňa. Chcel som ti povedať, čo k tebe cítim. Aj keď som zaneprázdnený, stále na teba myslím.“

Ubolenej žene v nemocnici „Margitove“ slová lichotili, a keď pridal plány na spoločnú budúcnosť, bola prešťastná. „Si taká dobrá a čestná žena,“ splietal jej nový milý ódy. „Odkedy som stratil manželku, ty mi dávaš šťastie. Dúfam, že si minulú noc dobre spala a snívalo sa ti o mne, pretože ja o tebe snívam celý čas... Keby mi povedali, že stretnem niekoho takého úžasného, ako si ty, neveril by som.“

Zadlžila sa pre lásku

Osobné stretnutie plánovali zaľúbenci na január, keď sa „Štefan Margita vráti z Washingtonu“. Skôr ako k nemu prišlo, požiadal podvodník novú priateľku, aby pre oboch kúpila byt v Košiciach, kde by „časom chcel zriadiť nadáciu pre siroty“. Peniaze jej sľúbil poslať z Ameriky špeciálnym balíčkom. „Myslím, že dvestotisíc eur by malo na začiatok stačiť. Bol by som rád, keby ste napísali vedeniu môjho tímu a oznámili im, že ste moja priateľka, ktorá dostane peniaze. Takže budú od vás pýtať vašu adresu a všetky potrebné údaje. Odhadujem, že poplatok za doručenie vás bude stáť tisícpäťsto eur. Ale keď dostanete môj balík, vyberiete si peniaze a všetko bude v poriadku. Prídem za vami v januári a už sa neviem do­čkať, kedy vám dám pocítiť lásku, ktorá vám už dlho chýbala,“ poslal neznámy pokyny, pričom nelogicky prešiel do vykania.

Požadovanú sumu zamilovaná žena obratom zaplatila a vôbec jej nebolo čudné, že krajinou doručenia je Turecko. Sľubované peniaze však nechodili. Namiesto toho dostala mail od doručovacej spoločnosti, že na colnici balíček zadržali a má zaplatiť ďalšie peniaze, clo vo výške päťtisíc eur. „Tak som si povedala, že musím. Dva dni po platbe prišiel ďalší mail, kde pýtali už desaťtisíc eur. Skoro ma vystrelo, ale po týždni mi napísali, že stačí päťtisíc a balíček mi prepustia. Tak som tie peniaze zháňala ako šialená. Musela som si ich požičať a bola som na seba hrdá. Celá nadšená som opäť očakávala balíček, no nič neprichádzalo.“

Prekukla ho

Podozrenie, že ide o podvod, priateľka falošného Štefana Margitu nadobudla, až keď dostala mai­lom požiadavku na zaplatenie ďalších päťtisíc eur. „Dostal ma úplne na kolená, bola som plná zlosti a sklamania. Vynadala som mu, že je podvodník a obyčajný chrapúň. Keď sa mi ospravedlnil za nepríjemnosti a napísal, ako veľmi ho to mrzí, upokojila som sa. Napísala som mu, aby balíček doplatil on, pretože ja som zostala úplne bez peňazí a pre úraz som prišla aj o prácu.“

Podvodník však naďalej trúsil len reči o medovej budúcnosti. „Len vyskúšajte všetko, čo je vo vašich silách, moja láska. Nechcem stratiť svoj balík. Dávam vám všetku svoju dôveru a viem, že ma nesklamete. Urobte to pre lásku, ktorú ku mne určite máte, láska moja,“ opakoval. Keď mu napísala, že už naozaj nemá žiadne peniaze, prešiel zrazu do vyhrážok. „Všetko záleží na vás a pamätajte, že ak sa stane niečo s mojim balíkom, nebude sa vám páčiť, čo urobím ďalej. Zoberte si pôžičku,“ poradil jej. Odmlčala sa a uvažovala, čo ďalej. Stále neverila, že sa stala obeťou podvodníka.

Ako v hypnóze

„Kým sa nestretneme a nepresvedčím sa, že si ten, za koho sa vydávaš, nemôžem ti veriť. Alebo si zavolajme cez videohovor, aby som videla, s kým si naozaj píšem. Už neverím, že nejaký balík existuje. Zamilovala som sa do Štefana Margitu, nie do teba. Využil si ma,“ napísala neznámemu vyčerpaná Košičanka.

Dnes si sype popol na hlavu. „Aká som len bola naivná! Tak veľmi som mu verila. Bola som ako v hypnóze. Zaplatila som tie peniaze a verila, že pre nás kúpim byt a s láskou ho zariadim. Bola som presvedčená, že si ma našiel vysnívaný muž, ktorý si ma váži a bude ma nosiť na rukách. Aj keď s ním už nekomunikujem, stále mi píše. Blahoželal mi aj k novému roku,“ prezrádza nešťastne.

Milostné správy falošného Štefana Margitu si prečítate vo FOTO GALÉRII  

Medzitým napísala pravému Štefanovi Margitovi na jeho oficiálny profil, no na správu od nej nijako nezareagoval. Hviezdu svetových operných scén sme sa pokúšali telefonicky zastihnúť aj my, no neúspešne. Oklamaná a sklamaná fanúšička tak teraz komunikuje najmä s políciou, kde podala trestné oznámenie na neznámeho páchateľa - v nádeji, že sa jej vráti aspoň časť peňazí.