Podaktorí z brandže ani netušili, že sa poznajú. Ibaže od soboty platil na Slovensku zákaz vychádzania a hneď prvý podvečer sa Boris Kollár (55), druhý najvyšší ústavný činiteľ krajiny, rozhodol tráviť čas s atraktívnou Miroslavou Fabušovou (37). Verejnosť by sa o jeho - dozaista príjemnej - spoločnosti nikdy nedozvedela, keby nebol zasiahol osud. Štátna limuzína, do ktorej Kollár silikónovú sexbombu cestou do Bratislavy naložil, havarovala na križovatke v Podunajských Biskupiciach. A zatiaľ čo zraneného politika okamžite ratoval jeho ochrankár, Fabušová, inak bývalá finalistka súťaže Miss či modelka z tituliek pánskych časopisov, trpezlivo čakala na prvú pomoc.

 

Kto potvrdí jej slová?

Celé Slovensko si odvtedy kladie otázku, z akého dôvodu. „Pre mňa to žiadna záhada nie je,“ povedala nám bývalá miss uboleným hlasom pre PLUS 7 DNÍ. Hoci ležala na nemocničnom lôžku, neváhala. „Mala som ísť po lieky. Nestihla som v predošlých dňoch vybaviť lekáreň, bola hektika, panika, všade bolo veľa ľudí. Tak som sa spoliehala na lekáreň blízko miesta, kde teraz bývam. Liečim sa na tetániu a momentálne žijem v Dunajskej Lužnej, ale tam to nemali. Ani vitamínové doplnky, ktoré beriem. S Borisom sme si volali a on hovoril, že pôjde od syna z Mosta cez Lužnú, takže ma vezme,“ upresňovala Miroslava, ako sa jej do cesty priplietol šéf parlamentu.

Vysvetlenie silikónovej krásky má určitú logiku. Jedno z jedenástich Kollárových detí, syn Artur, skutočne žije so svojou matkou Barborou Richterovou v Moste pri Bratislave. Kedysi blondína a dnes tmavovláska tam vlastní rodinný dom, ktorý jej  podľa kuloárnych informácií zabezpečil otec jej syna. Či však naozaj išiel šéf parlamentu z návštevy jednej zo svojích rodín, nikto doteraz nepotvrdil. Ťažko zranený Boris Kollár s médiami nekomunikuje a keď sme oslovili Richterovú, obrnila sa rúškom tajomstva. Prečítala si priamu otázku, či bol Kollár v sobotu u nej doma, ktorú sme jej zaslali, a neodpovedala. Nevedno navyše ani to, akým spôsobom sa bývalá miss chcela z bratislavskej lekárne vracať domov. 

FOTO Richterovej a domu, ktorý vlastní v Moste pri Bratislave, v GALÉRII

Viac o pozadí dopravnej nehody Borisa Kollára sa dočítate v aktuálnom vydaní týždenníka PLUS7DNÍ, kde sa dozviete:

- čo sa podľa Miroslavy dialo v aute tesne pred zrážkou a po nej

- ako reagovala na otázku, či boli pripútaní

- ako definovala svoj vzťah s Borisom Kollárom

- kto sa Fabušovej prekvapivo po havárii ozval

- čo všetko ju spája s jednou z matiek Borisových detí Andreou Heringhovou

 

Prečítajte si tiež: