Tip na článok
Zakliata kaviareň? Schuster aj Paška oslavovali v tom istom podniku, oboch po párty zradilo srdce

Zakliata kaviareň? Schuster aj Paška oslavovali v tom istom podniku, oboch potom zradilo srdce

Bujará oslava 85. narodenín niekdajšieho košického primátora a slovenského prezidenta Rudolfa Schustera mala neblahú dohru.

Galéria k článku (37 fotografií )
Rudolf Schuster zanôtil hosťom najobľúbenjšie evergreeny, tlieskali mu v stoji.
Pila sa drienkovica zo sklenených čižmičiek s nápisom Schusterovka, prezident je puntičkár, všetko mal prichystané
Legendárny košický zmrzlinár a cukrár Imeri Rami pozná Schustera od čias, keď koncom 60.-tzch rokov prišiel z Macedónska. Upiekol mu nádhernú tortu v tvare knihy s podobizňou prezidenta.

Už v neskorých nočných hodinách na oslávencovi bolo podľa svedkov vidieť únavu a slabosť. Na druhý deň ho odviezla záchranka na Kliniku srdcovej chirurgie Východoslovenského ústavu srdcových a cievnych chorôb a odborníci rozhodli o urgentnej operácii. Prednosta kliniky  a generálny riaditeľ VÚSCH František Sabol v piatok ráno po zákroku informoval, že pacientovi urobili dva aortokoronárne bajpasy v mimotelovom obehu. Mimochodom, šéf košických srdciarov bol tiež jedným z gratulantov na oslave Rudolfa Schustera.

Rudolf Schuster zanôtil hosťom najobľúbenjšie evergreeny, tlieskali mu v stoji.
Rudolf Schuster zanôtil hosťom najobľúbenjšie evergreeny, tlieskali mu v stoji.
Miro Vacula

“Odspieval na pódiu dvadsaťsedem evergreenov, to by zmohlo aj mladší ročník. Ale fakt je, že ku koncu už nevyzeral dobre,” skonštatoval jeden z gratulantov. Slabosť oslávenca vyvolala medzi fajčiarmi, ktorí sa od spoločnosti odčlenili na cigaretku, veľmi čudnú debatu. Jej témou bol práve výber spomínaného podniku. Jeden z hostí tvrdil, že oslávenca mali odhovárať, aby len preboha neoslavoval v Slávii. Narážal tak na fakt, že nedlho po narodeninových oslavách v tejto kaviarni postihol bývalého šéfa parlamentu Pavla Pašku vážny srdcový infarkt, na následky ktorého cestou do Východoslovenského ústavu srdcových chorôb tento košický prominent zomrel.

FOTO z oslavy Rudolfa Schustera v GALÉRII >>

Mohlo by vás zaujímať:

VIDEO Plus 7 Dní