Našim hokejistom dva dni voľna pred posledným zápasom v skupine prospeli. Dánov sme rozdrvili 7:1 a v pre nás existenčnom zápase sme si zabezpečili postup do vyraďovacej časti turnaja.

Nedeľný obed ako má byť

Zverenci Craiga Ramsayho zregenerovali akurát. V nedeľu mali slávnostný obed na terase slovenskej ambasády v Helsinkách. Bryndzová pomazánka, zemiakový šalát či rezeň. Chlapci sa najedli slovenských špecialít a v poslednom zápase v skupine im to šlo ako po masle.

„Príjemné prostredie, dobrá strava. Konečne nejaká zmena. Bolo to pekné spestrenie dňa. Dal som si rezne aj dobrú hovädziu sviečkovicu,“ povedal webu Slovenského zväzu ľadového hokeja Hockey Slovakia útočník Samuel Takáč.

Prezident SZĽH Miroslav Šatan dokonca chytil do rúk rýľ a na záhrade veľvyslanectva zasadil tradičný slovenský strom – odrodu lipy, ktorá vydržať aj vo fínskych klimatických podmienkach.

Prázdna stolička

V pondelok mala slovenská reprezentácia pred kľúčovým zápasom tréning, ale aj spoločné fotenie. Hráči boli zoradení, len v strede medzi Ramsaym a Šatanom niekto chýbal. Kapitán Tomáš Tatar dorazil na fotenie ako posledný, za čo si vyslúžil od spoluhráčov potlesk.

Hockey Slovakia zverejňuje na svojich sociálnych sieťach aj zábery zo zákulisia. Fanúšikovia si tak mohli pozrieť, ako si naši hokejisti upravujú pred fotením účesy a striekajú lak, aby im vlasy držali a vyzerali čo najlepšie.

FOTO, ako sa naši hokejisti upravovali pred fotením v GALÉRII

Naši hokejisti sú už „presťahovaní“ v Tampere, kde si zahrajú štvrtok večer štvrťfinále s domácimi Fínmi. FOTO, ako to vyzerá v našej šatni v GALÉRII.