Nové FOTO Hoffmanna z nákupného centra nájdete v GALÉRII

Život sa s nikým nemazná. Na bývalého herca Lukáša Hoffmanna (45), ktorého si diváci môžu pamätať najmä zo seriálu Odsúdené, Panelák či Mafstory, je stále žalostný pohľad. Drsne pôsobiaci potetovaný a holohlavý muž má za sebou drogovú a kriminálnu minulosť, ktorú dokázal svojho času zahodiť za hlavu. V roku 2018 opäť padol na dno, z ktorého sa nevyhrabal dodnes. V máji minulého roka ho reportér PLUS 7 DNÍ zastihol pri bratislavskej čerpacej stanici, kde s kamarátom na trávniku skladali svoj „nazbieraný poklad“. Vyzeral zničene a nezmenilo sa to ani po lete. V októbri sme ho stretli opäť a pôsobil, že je na tom ešte horšie - ledva stál na nohách. Náš čitateľ na neho natrafil pred pár dňami v obchodnom centre. Pri pohľade na jeho prepadnutú tvár by ho spoznal naozaj iba málokto.

Zberateľ

Niekdajší herec Luky Hoffmann sa spred televíznych kamier dostal pred rokmi rovno na ulicu a užívanie drog ho úplne odstavilo od pokojného rodinného života. My sme ho pristihli v máji pred rokom na bratislavskej čerpacej stanici, kde si spolu s kamarátom sadli do trávy a niečo majstrovali. Medzi rozsypanými vecami, ku ktorým nevedno, ako prišli, bol notebook, mobily, okuliare, kolobežka, dámska kozmetická taštička, lieky, predlžovačky či nabíjačky, ktoré si doniesli v taške a ruksaku.

Podobný dojem zanechal aj v októbri minulého roka, keď sme ho stretli pri obchodnom dome v bratislavskom Ružinove. Spolu s kamarátom vychádzal z obchodu, kde si do posledného centu zrátal výdavok. No okoloidúci si skôr všimli zničený výraz tváre a nestabilný postoj. Hlavu mal neustále sklonenú dopredu, akoby nevidel pod seba. Hoffmann si následne zobral kolobežku, ktorú si predtým pred obchodom odložil, a pri manipulácii s ňou takmer spadol. Jeho chôdza pôsobila, akoby opäť prepadol alkoholu.

Pochudnutý, ale upravený

Teraz je z neho zjavne človek bez domova, ktorý sa potuluje po uliciach a neustále niečo majstruje. Nebolo to inak ani pred pár dňami, keď sa spolu s kamarátom, s ktorým sme ho už stretli niekoľkokrát, usalašil v útrobách bratislavského nákupného centra Nivy.

FOTO v GALÉRII

„V nedeľu okolo pol piatej som ho tam videl,“ dozvedeli sme sa od nášho čitateľa, ktorý ho nafotil, ako na sedačke opäť montuje nejakú elektroniku. Pri bližšom pohľade na zábery vidieť, že drží kefu a notebook a ďalšie tri má v neďalekej papierovej taške. „Niektoré veci vyťahuje z koša, opravuje a čistí, a potom nosí do záložne,“ dozvedáme sa od nášho zdroja, ktorý Hoffmanna už neraz stretol. V taške okrem toho mal bývalý herec zubnú pastu. Či ju používa na čistenie zubov alebo displeja notebooku, vie zrejme iba on sám.

Aj tentoraz sme si všimli, že Luky bol viac-menej čistý a upravený, dokonca ostrihaný. Oblečené mal tmavé dotrhané rifle, sivú mikinu a zelenú bomber bundu. Na hlave mal ako vždy slnečné okuliare, na ruke mu zas nechýbali jeho strieborné hodinky, prstene či zlatý náramok, ktorých sa asi nechce vzdať. Pri odchode z nákupného centra si dokonca doprial cigaretku. Práve vtedy bolo najviac vidieť jeho prepadnuté líca a zúboženú tvár.

Anketa
Spoznali by ste dnes bývalého jojkára Lukáša Hoffmanna?

Prečítajte si tiež: