Herec Lukáš Frlajs (29) je viac ako kedykoľvek predtým vďačný nápadu z roku 2016 rozbehnúť kariéru youtubera. Nepáči sa mu síce, že internetové videá zatienili jeho oficiálne povolanie, no priznáva príjemný bonus - finančný efekt. „Vďaka vlaňajšej reklame pre obchodný reťazec mám teraz z čoho žiť,“ vyjadril sa pre PLUS 7 DNÍ.

 

Tento rok očakáva aj katapult medzi hereckú elitu. Vystreliť hore by ho malo pokračovanie kultovej rozprávky Juraja Jakubiska Perinbaba, kde si zahral hlavnú úlohu. „S filmovaním sme začali už vo februári 2017,“ smeje sa herec, ktorý sa premiéry ani po štyroch rokoch nedočkal.

Jakubiska zažil prvýkrát

Lukáš Frlajs stvárňuje v Perinbabe syna Alžbetky a Jakuba. „S filmovaním sme začali približne v rovnakom čase, ako sme s Matejom Zrebným rozbiehali videá. Preto si vážim, že ma Juraj Jakubisko neobsadil len ako človeka, ktorý má cez sociálne siete veľký dosah na ľudí,“ povedal.

S kamerou sa Frlajs stretával už ako malý chlapec, no podobnú spoluprácu ako s Jakubiskom ešte nezažil. „Už som točil naozaj všeličo, no Juraj má v hlave rôzne vízie a obrazy, ktoré mi vysvetľoval prostredníctvom svojich vnútorných pocitov. Pri ňom sú všetci v napätí, čo sa ide vlastne diať. Snažil som sa čo-to pochopiť z jeho mimiky či tónu hlasu. Veľmi mi pomáhala jeho manželka a producentka Deana. Ona je zrejme jediná, ktorá mu rozumie a presne vie, čo pán Jakubisko na pľaci od hercov chce. To ich duo perfektne funguje,“ hovorí Lukáš Frlajs.

Podvolil sa

Pre Jakubiska je tiež charakteristické, že nič nie je nemožné, a Frlajs sa s tým musel naučiť žiť. „Všetko to bolo také surreálne. On hovorí: Ty si nikdy nevisel na žeriave? Tak teraz budeš. Ty si nikdy nevydržal dlho bez dychu pod vodou? Tak teraz budeš musieť. Alebo ma posadili na kočiar s koňom a prikázali šoféruj ho. To je Jakubisko. Našťastie som sa veľmi na to meno neupínal, pretože by som bol zrejme zo všetkých stránok zablokovaný,“ uvažuje.

Verešovú zabavil

Príjemným bonusom filmovania bolo pre mladého herca stretnutie s Andreou Verešovou, ktorú Jakubisko obsadil do úlohy kňažnej. „Zamiloval som sa do nej hneď, ako som ju v roku 1999 videl v televízii ako víťazku Miss. Bol som ako sparalyzovaný. Odvtedy ju sledujem a žiarlim na všetkých jej frajerov,“ vyznáva sa Lukáš.

So svojou náklonnosťou sa priznal aj Andrei. „Počas kostýmovej skúšky na zámku, kde sme natáčali, som to už nedokázal v sebe držať a vyznal som jej lásku. Pobavilo ju, keď som jej prezradil, aký som bol šťastný, že sa rozišla s Jágrom. Bola veľmi milá, no zareagovala len tak, že mi dala svoje telefónne číslo a navrhla, aby sme sa spolu odfotili,“ prezrádza.

Láska k Andrei, ktorá je o jedenásť rokov staršia, z neho stále nevyprchala. „Nedávno sa mi rozpadol vzťah, takže, keby chcela, som tu,“ prehodil pred nami veselo.

S Frlajsom ako odborníkom na sociálne siete sme preberali aj nedávny škandál so sexvideom Andrey Verešovej a jej manžela. Dvojica tvrdila, že išlo o fejk. „Využíva sa na to aplikácia deep­fake, ktorú Jakubisko použil aj v Perinbabe. Keďže predstaviteľka Perinbaby Giulietta Masina už nežije, obsadili podobnú herečku a pomocou tejto aplikácie z nej spravili Perinbabu. Videl som tie zábery, vyzerá to výborne. Ako keby žila,“ dodal Frlajs.

Pôvodne mala byť premiéra filmu Perinbaba a dva svety pred Vianocami v roku 2019, neskôr v marci 2020. Posledný termín naplánovali na 3. decembra 2020, no pre koronu sa odložil na november 2021.

Pozrite si v predstihu GALÉRIU záberov Lukáša Frlajsa a Andrei Verešovej z nahrávania Perinbaby