Je nevyrieknutá pravda, že svojím bohatstvom sa najčastejšie okázalo chvastajú najmä takzvaní sedláci. Drahé autá, vily, posledné výkriky módy i techniky, podľa možnosti s dobre viditeľným logom si radi doprajú ľudia, ktorým okrem visačky z obleku trčí aj slama z topánok.

A potom sú tu takí, ktorí rozhodne netrpia núdzou, ba v rebríčku najbohatších ľudí planéty sa nezriedka umiestňujú v prvej päťke alebo aspoň v päťdesiatke. Napriek tomu im prehnané míňanie nič nehovorí. Bez problémov jazdia na starých autách, nosia bežnú konfekciu, jedia v podnikových „táckarniach“ a bývajú v domoch, ktoré si kúpili v čase, keď sa na vrchol iba škriabali. Niektorí tomu hovoria lakomosť, iní šetrnosť, ďalší zas skromnosť.

Tento jav alebo, ak chcete, spôsob správania, má dokonca svoj oficiálny názov - sociológovia ho nazvali frugalita, po-dľa anglického frugal, čiže striedmy. Napokon, ktovie, možno práve to je dôvod ich utešeného bohatstva. A ako sa teda správať, aby ste sa na vrchol dostali? Tu je zopár netradičných zvykov známych svetových miliardárov.

Mark Zuckerberg (33) - spoluzakladateľ, prezident a výkonný riaditeľ Facebooku

Známu sociálnu sieť založil v roku 2004 ako študent Harvardovej univerzity so svojimi spolubývajúcimi a spolužiakmi. Dnes ho považujeme za jedného z najvplyvnejších a najbohatších ľudí na svete, a to napriek tomu, že poberá plat jeden (1) dolár ročne. Stačí mu to, veď so svojou manželkou Priscillou Chanovou a dvomi dcérkami - dvojročnou Maximou a dvojmesačnou August - žijú naozaj skromne. Zuckerberga neuvidíte inak ako v džínsach a tričku.

Mark Zuckerberg (33). Majetok: 69,9 miliardy dolárov.
Zdroj: profimedia.sk

Podľa servera Moneyning.com na oblečenie minie ročne 900 dolárov. Len na porovnanie, priemerná americká rodina až 1 700. Hoci Zuckerberg by mohol garáž svojej vily, na snímke - kúpil ju za 7 miliónov dolárov, ale pri cene nehnuteľností v Palo Alte je to vraj smiešna suma -, naplniť drahými fárami, stačí mu Volkswagen hatchback.