Tip na článok

Zastiera Pavol Rusko výstavbu domu firmou patriacou na papieri jeho snúbenici?

Hoci exšéf Markízy popiera svoje návštevy v dedine Klokoč, firma jeho snúbenice Henriety sa tam chystá stavať. Zaujímalo nás, čo s tým má Rusko spoločné.

Galéria k článku (5 fotografií )
Klokoč: Atraktivitu dediny zvyšuje blízky Vígľašský zámok a Masarykov dvor.
Pozemok bez inžinierskych sietí: Má na ňom stáť drevenica s veľkosťou rodinnej chaty, s prízemím a obytným podkrovím.
Starosta Klokoča: Jozef Výbošťok potvrdil, že Ruska v dedine videl, ale o stavebné konanie požiadala firma Royal Promotion Slovakia.

Klokoč? To je kde? Tam som nebol, - prekvapene sa zatváril niekdajší šéf Televízie Markíza a exminister hospodárstva Pavol Rusko, akoby o dedine neďaleko Zvolenskej Slatiny doposiaľ ani nepočul.

Popieraním osobných návštev v tejto lokalite domácich poriadne nahneval, pretože oni Ruska považujú už takmer za svojho a radi sa ním chvália. Dúfajú, že známe meno pritiahne do dediny aj ďalších majetných kupcov. Hoci „Ruskova drevenica“ na klokočskom pozemku existuje zatiaľ iba na výkresoch.

Firemná s veľkosťou rodinnej

Minulosť dediny Klokoč bola po stáročia spojená s vígľašským panstvom a dnes priam symbolicky ožíva práve vďaka rekonštrukcii Vígľašského zámku.

Atraktivitu jej zvyšuje aj obnovený Masarykov dvor v blízkej Pstruši, ktorý bol jedným z letných sídel prvého československého prezidenta. Pozemok na okraji Klokoča pripisovaný Pavlovi Ruskovi má navyše čarovný výhľad, pri ktorom sa oko oprie až o poriadne vzdialené Martinské hole.

„Tu máte pocit, akoby ste pozerali do nekonečna. Skoro ako v Chorvástku pri pohľade na otvorené more. Ste na čistom, akoby panenskom území,“ vysvetľujú Klokočania, že si Rusko nevybral zle, aj keď ide o pozemok bez inžinierskych sietí.

Z ich rečí je jasné, že vo svojich fantáziách už Ruska vidia posedávať na priedomí rodinnej chaty s prízemím a obytným podkrovím v spoločnosti kamarátov, známych a obchodných partnerov.

„Či má s plánovanou drevenicou niečo spoločné pán Rusko, to neviem. Ale osobne som ho v dedine niekoľkokrát videl,“ uvádza na správnu mieru šíriace sa informácie starosta Klokoča Jozef Výbošťok. „Môžem vám potvrdiť iba to, že ohľadne stavby na spomínanom pozemku prebieha stavebné konanie. Žiadosť podala firma Royal Promotion Slovakia.“

Dvaja majitelia, tretí bos?

Podľa Obchodného registra figuruje ako spolumajiteľka tejto firmy Henrieta Hegerová, s ktorou sa pred viac ako pol druha rokom zasnúbil Pavol Rusko. Vtedy hrdo hlásil, že svadba bude do roka a do dňa, ale na jeho statuse rozvedeného muža sa zatiaľ nič nezmenilo. Ani baviť sa na túto tému nemal najmenšiu chuť. „Nepotrebujem, aby sa o mne písalo,“ ukončil Rusko rozhovor.

Druhým majiteľom firmy Royal Promotion Slovakia je choreograf Ivo Ladižinský. V podstate by mal byť tiež spolumajiteľom chaty v Klokoči. On však o žiadnej drevenici nielenže ani nechyroval, ale vôbec si nebol istý, či v nejakej firme Royal figuruje.

„Ako ste vraveli, že sa volá tá firma?“ pýtal sa nás Ladižinský a hneď sa pozeral do výpisu z Obchodného registra na internete. „Jáj, už viem. To je firma Paľa Ruska. On tam, pravdaže, zapísaný nie je... ako vo väčšine jeho firiem. Mňa tam dali, lebo Paľo potreboval nejaké služby. Bol som tam len na papieri."

"Spomínam si, že spolu so mnou bola zapísaná aj Paľova spolužiačka z Hrádku. Aha. Tá tam už nie je. Teraz je tu dáka Hegerová... Vravíte, že to je Paľova snúbenica? Hej?! Pochybujem, že má ona vo firme nejaké slovo. Ale pravda je taká, že ja už dlhý čas neviem o ničom, čo sa týka tejto firmy."

"Aj som spravil nejaké kroky, aby som to ukončil. Paľovi som navrhoval, aby ma vyplatil, veď ma obtiahol o dosť peňazí, ale on odmietol. Tak som to nechal tak. Pozerám, že konateľom v tejto firme nie som, hádam mi nič nehrozí.“

Na otázku, či sa v Klokoči môžu tešiť, že v „Ruskovej drevenici“ budú miestni vídať aj jeho, Ladižinský zareagoval pobaveným smiechom.

VIDEO Plus 7 Dní