V Iráne momentálne panujú nepríjemné časy a krajinou lomcujú už niekoľko týždňov masové protesty. Ľudia vyšli do ulíc po správe o násilnej smrti iba dvadsaťdvaročnej Mahsy Amíniovej. Mladá žena zomrela vo väzbe po tom, čo ju zatkla mravnostná polícia, pretože nemala správne zahalené vlasy. Lela Ceterová Vémolová (33) si napriek tomu zmyslela, že tam pôjde na vylepšenie tváre. S plastickými chirurgmi v Európe mala zlé skúsenosti, a preto sa rozhodla vycestovať do tejto islamskej republiky. Bývalá playmate si do kufra zabalila aj hidžáb.

Nutne potrebovala vylepšiť

Kým bežní Slováci riešia problémy so zdražovaním a strachujú sa, či bude čím v zime kúriť, Lela Ceterová, známa ako čerstvá manželka zápasníka MMA Karlosa Vémolu (37), nemôže spávať pre úplne iné veci. Napríklad pre svoj nie úplne dokonalý nos. Ceterová sa netají tým, že už podstúpila niekoľko plastických zákrokov. Pre ne je ochotná cestovať aj na druhý svetadiel. Prsnatá blondínka vyrazila za svojou ďalšou chirurgickou úpravou do Iránu. Paradoxne, práve tam sú ženy nútené nosiť hidžáb, za svoju slobodu organizujú protesty. Niektoré demonštrantky si vzdorovito dávajú dolu šatky a pália ich alebo si pred jasajúcim davom symbolicky strihajú vlasy.

Vémolová sa bez ohľadu na vyhrotenú situáciu v krajine rozhodla, že navštívi vyhľadávaného miestneho odborníka a dá sa vylepšiť. Podstúpila tam plastiku tváre, operovať si dala viečka a nos.

Do tretice všetko dobré

„Tieto operácie som chcela absolvovať pred dvoma rokmi, ale posunulo sa mi to, pretože som otehotnela s Rockym,“ priznala Ceterová, ktorá vraj cestu do ďalekého Iránu dlho zvažovala a rozhodnutie neľutuje. „Operáciu nosa som chcela, pretože sa mi neskutočne zle dýcha. Každé ráno kaš­lem a nemala som nos v poriadku. Myslím si, že mi ho predtým operovali zle. Aj čo sa týka vnútra, aj vonkajška. Mala som tam jazvy a nevyzeralo to dobre z estetickej stránky,“ prezrádza svoje dôvody dvojnásobná matka, ktorá mala nos operovaný už dvakrát.

Lela sa zverila do rúk iránskemu doktorovi, ktorý operoval už množstvo známych svetových celebrít. „Pán doktor Farshid Mahboubirad je veľmi uznávaný odborník. Operuje hlavne v Amerike, ale raz za čas sa vracia aj do svojho rodiska Iránu, a tak som to chcela využiť. Do Ameriky je to predsa len ďalej, je to náročnejšie, čo sa letu týka,“ vysvetľuje manželka zápasníka MMA.

Kým Vémolovej nos „sadne“

Zatiaľ je Vémolová po novom zákroku so všetkým spokojná. Už sa pochválila snímkou, ako vyzerala krátko po tom, čo opustila operačnú sálu. „Operácia bola dosť náročná - štvorhodinová, pretože okrem nosa som si dala upraviť viečka, ktoré vekom každému začnú padať,“ ochotne vysvetlila všetkým zvedavcom Lela, ktorá si na výsledný efekt operácie nosa bude musieť ešte nejaký čas počkať. „Nos sa hojí dlho. Respektíve, postupne si musí sadnúť, pretože časom pracuje. Výsledný efekt bude do pol roka,“ vraví známa influencerka.

Do islamskej krajiny cestovala bez manžela. „Chvalabohu, nie som tu sama a sprevádza ma moja najlepšia kamarátka Lolinka, ktorej z celého srdca ďakujem za jej ochotu a starostlivosť. Bez nej by som to tu nezvládla,“ poďakovala kamarátke. Obe ženy sa v krajine pohybovali zahalené. V Iráne strávili takmer týždeň, väčšinu času v hoteli, kde sa Lela zotavovala. Na klinike bola iba jednu noc po operácii.

„Irán je inak veľmi pekná krajina. Je tu povinný hidžáb, ktorý som si dala ušiť. Ľudia tu normálne žijú a nechodíme na miesta, kde sú nepokoje. Dodržiavam ich zákony. Dávame si pozor, a tak sa nemám čoho báť,“ vyjadrila sa k nepríjemnej situácii, ktorá zmieta posledné dni krajinu.

FOTO V GALÉRII

„Pre zaujímavosť, sú tu veľmi pekné ženy a každá druhá má urobený nos. V Iráne je to bežná vec. Keďže majú celé telo zahalené a odhalenú majú len tvár, tak sú operácie nosa pre ženy normálne,“ vraví o svojich poznatkoch Slovenka, ktorá si operáciu zaplatila sama. „Ja som si na ňu našetrila svojím podnikaním,“ vysvetlila niekdajšia playmate. Momentálne je už doma a zverejňuje fotografie s náplasťami nalepenými na tvári, aby ukázala, ako sa jej rany hoja.