Podnikateľ proti sebe obrátil zbraň na brehu rybníka Horní Roudný na juhu Čiech. V tom čase po ňom už niekoľko hodín pátral policajný vrtuľník, rodina totiž o jeho smutnom pláne vedela vďaka dlhému listu na rozlúčku. Užialený otec najprv nebol schopný tragédiu komentovať, po pár dňoch však poskytol rozhovor.

Jakub Vyskočil bol hlavou rodiny, mal manželku a dcéru. Od roku 2014 pôsobil ako majiteľ autobusovej spoločnosti BusLine. Portál extra.cz poukazuje na to, že práve v tomto roku boli v Česku zákonom zakázané anonymné akcie. V médiách preto častokrát kolovali podozrenia, že firmu v skutočnosti ovláda podnikateľ Jiří Vařil, ktorý vo firme figuroval ako manažér. iDnes.cz ho nazýva ,,mužom s povesťou mafiána" či dokonca ,,lordom Voldemortom z Liberca".

Práve on bol dôvodom, prečo sa so spoločnosťou BusLine spája viacero korupčných káuz a čelí tiež trestným stíhaniam. Jakub Vyskočil sa neskôr od Vařila dištancoval a tvrdil, že bez neho je BusLine slušná a spoľahlivá firma. Lenže práve na kontroverzného podnikateľa teraz herec Ivan Vyskočil ukázal prstom a označil ho za dôvod samovraždy svojho syna!

"Stále mu zasahoval do firmy,“ povedal v rozhovore pre extra.cz a dodal, že svedčiť o tom mal aj obsah listu na rozlúčku. "Že mu nedal pokoj a ničil firmu. Mal predsa zodpovednosť za spoločnosť. Robí tam skoro tisíc zamestnancov,“ hovorí Vyskočil, ktorý sa na akciách firmy BusLine neraz zúčastňoval, napríklad aj tento rok v marci, keď prevážala utečencov z Ukrajiny.

Herec popiera, že by bol jeho syn vo firme len nastrčeným bielym koňom. "To vôbec, veď on tam robil všetku prácu. Vařil sa len chválil cudzím perím. Dosť dlho sa tváril ako kamarát a všetci sme mu verili. Ale v podstate v tej firme nič neurobil,“ tvrdí Vyskočil. Dodal, že jeho syn na tom bol v poslednom čase zle.

"V podstate ho ten človek psychicky týral. A to už dlho. A pohár skrátka pretiekol. Nemal to samozrejme robiť. Je to hrozné. Všetci sme z toho veľmi zdrvení. Všetci ho mali radi. Bol to človek, ktorý kde mohol, tam pomohol,“ smúti herec. So synom mali veľmi blízky vzťah.

"Bol by som veľmi rád, keby mi už bolo lepšie. Obávam sa ale, že mi lepšie už asi nikdy nebude. To už budem mať navždy v sebe. Mali sme naozaj mimoriadne puto,“ povedal užialený Vyskočil. Denník Aha! oslovil PR konzultanta spoločnosti BusLine, podľa ktorého je celá firma v šoku.

"Nikto z nás netušil, že sa niečo deje. Jakub Vyskočil bol v spoločnosti uznávaný a ctený. Kolegovia vedeli, že sa liečil s depresiami. Epilepsia mu tiež asi nepridala,“ vyjadril sa Radovan Vrátný. "Keď autobusy vozili ukrajinských utečencov z hraníc, ťažko to niesol, rovnako ako pandémiu koronavírusu, všetky tieto veci sa zrejme podpísali na tom, čo sa v nedeľu stalo,“ znie jeho stanovisko.

FOTO herca Vyskočila a jeho syna nájdete v GALÉRII.

Je pravdepodobné, že samovražda nebola u Vyskočila skratovou záležitosťou. Denník Aha! totiž zistil, že týždeň pred smrťou vymenoval do funkcie nového konateľa firmy, pričom dovtedy bol jediným konateľom on.