Keď  mladá herečka Libuše Šafránková (†68) pred rokmi prvýkrát uvidela Josefa Abrháma, ukázala na neho prstom a povedala: "Toho si vezmem!" Stalo sa, manželmi boli krásnych 45 rokov a ich vzťah im v dobrom závideli všetci Josefovi kamaráti aj bývalí spolužiaci.

Pred Libuškou mal herec Josef Abrhám osemročný vzťah so speváčkou Naďou Urbánkovou, keď do jeho života vstúpila mladá herečka Libuše Šafránková. Boli spolu štyridsaťpäť rokov, prekonali spolu rôzne zložité momenty, museli sa vyrovnať s rozvodom ich jediného syna Josefa s herečkinou chorobou a tešili sa, že mohli byť spolu v súkromí aj pred kamerou.

V ostatnom období sa pre zdravotné problémy oboch stiahli z očí verejnosti, ale v rámci možností si užívali rodinný život. Ich syn Josef sa po druhý raz oženil a s manželkou Ľudmilou majú spolu dve deti, dcéru Lauru Josefínu a syna Benjamina.

A čomu vďačili za ich dlhoročný pekný vzťah? Herec v jednom zo skorších rozhovorov povedal, že láska je dar, ktorý dostali od svojich predkov. Ich rodičia prežili veľmi ťažké chvíle, dve svetové vojny a napriek tomu spolu vydržali až do konca. A takýto prístup k životu zdedili aj oni dvaja, až teraz ich rozdelila smrť milovanej Libušky.

Taký bol život Josefa a Libušky od začiatku až do konca  FOTO

Josef s Libuškou boli, ako sa hovorí, jedno telo, jedna duša. V posledných dvoch rokoch začal mať zdravotné problémy aj slávny herec, a tak sa o neho na oplátku, hoci sama chorá, starala Libuška. A teraz o tú oporu aj celoživotnú lásku prišiel. Libuškina sestra prezradila, kedy sa herec túto smutnú správu dozvedel. Libuškina sestra Miroslava Šafránková prezradila, že " Pepíkovi sa to povedalo hneď a že je strašne moc nešťastný". Josefovi Abrhámovi sa zrútil svet.