Na materskej dovolenke precitla. Po tom, čo herečka Dominika Kavaschová (33) porodila snúbencovi a kolegovi Danielovi Fischerovi (34) dcéru Maiu, vidí veci trochu inak. Pred pár dňami podrobila kritike svojich niekdajších chlebodarcov. „Pozerám telku zas po sto rokoch. Niektoré relácie a seriály sú ozaj ako robené pred sto rokmi,“ pohoršovala sa nad ponukou pre divákov.

Žiada si to zmenu

Donďa, ako jej hovoria priatelia a známi, si zahrala v seriáloch Panelák, Oteckovia či Chlapi neplačú. Z materskej si stále odbehuje na natáčanie zábavného programu RTVS S úsmevom po Slovensku, kde s kolegami Janou Kovalčíkovou, Jurajom Šokom Tabačkom, Mariánom Čekovským a Borisom Valábikom cestujú po celom Slovensku. Okrem toho vydala ako speváčka niekoľko songov. Z našej televíznej a rozhlasovej ponuky je však najnovšie zhrozená.

„Veď sa dajú už aj dobré veci točiť. Takisto, ako je možné púšťať kvalitné kapely v našich rádiách. Fakt by ma zaujímalo, kto o tom rozhoduje, lebo to je strašné. Bez nápadu, bez emócie, bez energie. Slabé demoverzie a zlé texty,“ skritizovala súčasnú hudobnú produkciu na sociálnej sieti. „Telky a rádiá sa prispôsobujú divákovi a poslucháčovi namiesto toho, aby ho umelecky posúvali vpred. Žiada si to zmenu,“ zdôraznila brunetka, ktorú komerčné televízne žánre donedávna živili.

Mali by sme sa posúvať

Čo Dominike konkrétne prekáža a aké relácie či piesne ju vytočili, sme sa snažili zistiť priamo od nej, no ukázalo sa, že do sveta sa vyžalovala po náhlom pretlaku emócií. Po našom kontaktovaní už bola opatrnejšia.

FOTO V GALÉRII

„Mám choré dieťa a nemala som sekundu, aby som sa nad tým ešte zamyslela. Vyjadrila som sa dostatočne a jasne vo svojej storke a viac sa mi to nechce rozvádzať. Myslím si, že je čas dať priestor skutočne talentovaným umelcom. Textárom, hudobníkom, interpretom, scenáristom, režisérom a ďalším. Staré formy už nikoho nezaujímajú. Mali by sme sa posúvať. Ľudia z nášho fachu aj mimo neho to všetko vnímajú. Myslím, že je čas na kvalitu. S kvalitou sme aj my kvalitnejší ľudia,“ uzavrela herečka diplomatickým slovníkom. A nedá sa s ňou nesúhlasiť.