Život sa s ňou nemaznal, napriek tomu, že jej hodil do cesty poriadne ťažké prekážky, ona kráča ďalej. Moderátorke Anete Pariškovej (47) nedávno dia­gnostikovali lekári závažné ochorenie - rakovinu. S non-Hodgkinovým lymfómom podstúpila chemoterapiu, ktorá ju pripravila o vlasy. No ani tento fakt ju nezastavil a mama troch synov sa vrátila pred kamery. Na rýchle návraty húževnatej moderátorky si fanúšikovia už zvykli.

Psychoterapia

Aneta Parišková musí svoju prácu milovať. Ani teraz, keď prechádza najnáročnejším životným obdobím, to nie je inak. Keď sa po chemoterapii objavila na televíznej obrazovke, prekvapila azda všetkých divákov. „Po 11 týždňoch opäť v práci. Stretnutie so svojou jojkárskou rodinou a divákmi ma nesmierne potešilo. Túto psychoterapiu si môžem dopriať len pár dní v mesiaci, keďže som závislá od počtu bielych krviniek a pokynov doc. MUDr. Drgoňu, ktorý ma lieči. Ale som vďačná aj za tých málo dní,“ priznala Parišková, ktorá si zaobstarala parochňu s krátkymi blond vlasmi. Náročná liečba ju totiž obrala o korunu krásy - jej dlhé svetlé vlasy.

Ako často sa bude Parišková objavovať na obrazovkách, nevie ani ona sama, ani jej zamestnávateľ TV JOJ. „S Anetou Pariškovou sme sa už v úvode liečby dohodli, že v prípade, ak jej to zdravotný stav konzultovaný s lekármi dovolí, môže sa kedykoľvek vrátiť do moderátorského kresla. Veľmi sa tešíme, že sa cíti dobre a môže byť opäť s nami i s našimi divákmi prostredníctvom našej hlavnej spravodajskej relácie Noviny TV JOJ,“ odvetila nám hovorkyňa televízie Lucie Kulihová.

Rýchle návraty

Parišková sa na Kolibu ponáhľala aj v minulosti, všetky tri materské dovolenky si vždy extrémne skrátila. V čase, keď ostatné mamičky nepomysleli na nič iné ako na povinnosti spojené s dieťaťom, Aneta sa zapojila do pracovného kolotoča.

Pri prvom synovi Danielovi sa doma zdržala päť týždňov, pri druhorodenom Gabrielovi si materskú dovolenku skrátila takmer na polovicu a pred kameru sa vrátila už po sedemnástich dňoch. Pri najmladšom Nathanovi si Parišková naplno užila iba dvadsaťjeden dní materskej dovolenky. Na tri deti jej tak stačilo desať týždňov materskej.

„Starší synčekovia ma čakajú doma. Nathanko bol v televízii so mnou, aby som ho mohla dojčiť. Mám to umožnené vďaka ústretovým nadriadeným a chápavým kolegom. Cítim sa v televízii ako doma a myslím, že aj moje dieťatko,“ tvrdila vtedy moderátorka.

Dnes sú z detí už veľkí chlapci a Aneta má po boku aj milujúceho a starostlivého manžela Mirka.

Pariškovej to pristane aj v parochni. Fotografie nájdete v našej GALÉRII

Mohlo by vás zaujímať: