Celebritná vizážistka Lucia Sládečková (35) sa stala pre svoje fanúšičky, sklamané životom a mužmi, bútľavou vŕbou. „Plačem s nimi po nociach a hoci ich neodrádzam od vzťahu, utvrdzujem ich v tom, že život sa dá zvládnuť aj bez muža. Ja som od otca našej dcéry Lydky odišla ešte počas tehotenstva. Peniaze pre neho boli dôležitejšie ako česť a to som nemohla akceptovať. Odvtedy som nenašla žiadneho, pre koho by som bola bohyňou. A slúžku určite nikomu robiť nebudem,“ vyhlásila mejkap artistka sebavedomo. K samostatnosti už vedie aj svoju štvorročnú dcéru. Napriek škôlkarskému veku je vplyvnou influencerkou, ktorá už teraz dokáže zarobiť nemalé peniaze.

Expartner už má rodinu

Luciu, ktorej dnes nepovie nikto inak ako Lucid, Slovensko prvýkrát výraznejšie spoznalo v roku 2016, keď líčila súťažiace dievčatá v televíznej šou Nákupné maniačky. Vtedajšie neplánované tehotenstvo jej zamotalo hlavu tak veľmi, že uvažovala o interrupcii. Dôvodov mala hneď niekoľko. Mala rozbehnutú kariéru, s otcom dieťaťa sa rozi­šla a bála sa aj o zdravie dieťaťa. V minulosti už totiž jedno tehotenstvo pre poškodený plod ukončila predčasne. „Pre mňa je najdôležitejšie zdravie. Som bojovník a vtedy som bojovala aj sama so sebou. Rozhodla som sa byť slobodnou matkou a po boku môjho bývalého partnera ma okamžite nahradila iná. Hovorí sa: Akú hľadáš, takú nájdeš. Dlho neváhali a Lydka už má svoju sestru,“ vracia sa Lucia do boľavej minulosti.

Začiatky boli pre drobnú blondínu občas viac ako náročné. „Nemala som pekné tehotenstvo, ale pôrod bol krásny. Vtedy som pocítila obrovskú podporu ľudí. Nákupné maniačky ma veľmi zmedializovali a moje fanúšičky mi posielali pekné listy a balíky plné darčekov pre malú. Štrikovali, háčkovali, kupovali hračky a veľa iných vecí, ktoré sme potrebovali.“

Nadávajú jej

Na obrovský záujem o ešte nenarodenú dcéru zareagovala Lucia komerčne, Lydke založila vlastný účet na Instagrame. „Boli to darčeky pre ňu, preto som za ne poďakovala na jej účte. Odvtedy ho pre ňu budujem,“ prezrádza podnikavá mama. Svoje kroky však konzultovala s Lydkiným otcom. „Samozrejme, pýtala som sa ho, či súhlasí a či je s tým stotožnený.“

Dnes má roztomilé dievčatko v predškolskom veku viac než päťdesiattisíc sledovateľov, čo z neho robí na slovenské pomery vplyvnú influencerku. „Lydka je miláčik Slovenska. Dlho sme len bartrovali, ale prečo by nemala zarábať? Dostávame ponuky na spoločnú reklamu, takže Lydka má za sebou niekoľko spoluprác. Peniažky jej pekne odkladám a raz si ich nájde,“ dodáva jej matka.

Nič na tom vraj nezmení ani fakt, že verejnú prezentáciu dcéry mnohí Lucid nepekne vyčítajú. „Áno, nadávajú mi, ale ťažkú hlavu si z toho nerobím. Lydku nezneužívam na svoje ciele. Nezarábam na nej ani jej zábermi nezveľaďujem svoj Insta­gram. Nie som z tých influencerov, ktorí sa propagujú vlastným dieťaťom, aby mali lajky. Spoločné ‚storky‘ pridávam, len keď sa ocitneme v nejakej milej situácii. Vždy je to len na dvadsaťštyri hodín, potom to zmizne.“

Všetci pretláčajú svoje deti

Ďalšia Luciina rada: Už teraz empaticky myslí na dcérinu pubertu, a preto selektuje zábery, na ktorých je nahá alebo v situáciách, za ktoré by sa jej spolužiaci mohli raz smiať. „Naozaj sú to len pozitívne fotky, ktoré dcére v budúcnosti neublížia. Ukazujem chvíle, keď je milunká, a je to pre ľudí pozitívne. Nebudujem jej Instagram na to, aby tam bola cielene pretŕčaná. Ešte nie. To ešte príde,“ tvrdí významne vizážistka. „Vždy sa budem snažiť svoje dieťa potiahnuť a je mi jedno, čo si o tom myslia iní. Robí to každý rodič, každý herec, každý spevák. Všetci si pretláčajú deti, prečo by som ja mala byť iná? Vybudovala som seba, vybudujem aj ju,“ vyhlasuje odhodlane.

Argument, že pre zverejnené zábery na internete sa môže dieťa dostať do centra pozornosti pedofilov, zmietla Lucid zo stola. „Toto sú také primitívne názory. Keď chce pedofil stretnúť dieťa, tak sa k nemu dostane, aj keď má zaretušovanú tvár. Samozrejme, som a budem v tomto smere veľmi opatrná. Aj ja som sa stretla s pedofilmi, ktorí ma obťažovali, a to som ešte nebola na sociálnych sieťach. Neznášam takéto bezodné diskusie uvedomelých ľudí, ktorí sa človeka snažia prevychovať, opraviť, napraviť a nakydať na nich, len aby sa mohli odprezentovať. Nech každý nechá každého žiť podľa vlastného uváženia,“ čertí sa.

Toto náš štát spravil zo žien...

Keď dnes Lucia Sládečková rekapituluje doterajší život, je hrdá, ako sa jej podarilo vykľučkovať z problémov. „Keby nebolo mojej mamy, neviem, ako by som to zvládla. Hneď na začiatku mi sľúbila pomoc a dodržala to. Dohodli sme sa, že spolu vychováme Lydku a ja to celé zafinancujem. Odišla kvôli tomu z práce a už by som ju späť ani nepustila. Narobila sa dosť,“ hovorí mejkap artistka rezolútne.

Bohužiaľ, každý deň sa presviedča o tom, že nie všetky ženy majú rovnaké zázemie a oporu v blízkych. „Keď malá zaspí, čítam si príbehy svojich fanúšičiek a plačem s nimi. Píšem im a niekedy som až prehnane empatická. Ich problémy si beriem až príliš k srdcu. Často sa mi zdôverujú, že sú finančne závislé od muža, preto ho nemôžu opustiť. Toto náš štát spravil zo žien. Aj ja som mala materskú tristoštyridsať eur a príspevok na dieťa dvadsaťštyri eur. Dá sa z toho vyžiť?“ kladie si rečnícku otázku.

„Ale nedá sa len sťažovať a ľutovať sa. To je to najhoršie,“ pokračuje Lucid. „Keď sa človek začne raz ľutovať, už nespraví nič. Všimla som si, že nevyrovnané ženy dokážu byť často zlé. Ťažko sa žije vo svete, kde vládne neprajnosť a závisť. Ani ja nie som vždy spokojná. Ale mňa to poháňa vpred a ich brzdí. Dôležité je veriť si a mať zdravé sebavedomie. Tak sa dá zvládnuť všetko,“ poukazuje na vlastnú skúsenosť.

GALÉRIU k článku si pozrite TU >>>

Navonok tak Lucid pôsobí, že šťastná dokáže byť aj bez partnera, no na mužov po nepríjemných skúsenostiach vraj nezanevrela. „Naozaj sa nebránim vzťahu, no som jednoduché dievča a asi mám iné očakávania ako väčšina dievčat. Nehľadám princa na bielom koni ani krásavca. Potrebujem človeka, o ktorého sa budem môcť kedykoľvek oprieť. Musím cítiť, že ma nesklame a hrá čistú hru. A to som zatiaľ necítila u nikoho. Nejaký románik sa v mojom živote vyskytol, no stačilo mi a zas mám na dlho pokoj.“