Vražda mladej modelky, fotografky a učiteľky Violy Macákovej (†34) šokovala Slovensko. Ľudia nechápu brutalitu, beštiálnosť a už vôbec nie dôvod, prečo musela zomrieť. V spoločnosti sa opäť otvorila téma ochrany žien. Ohrozená sa cíti aj bývala finalistka súťaže krásy, módna návrhárka a podnikateľa Daniela Kralevich (34). Neznámy páchateľ sa jej vyhráža smrťou. Poznala sa aj so zavraždenou Violou.

VPÁDY NA POZEMOK, STRATA ZVIERAT I TRESTNÉ OZNÁMENIE

Daniela Kralevich sa v šoubiznise pohybuje večnosť, do povedomia verejnosti sa dostala v sedemnástich rokoch, keď sa stala finalistkou Miss Universe SR 2003. Už ako tínedžerka sa presadila v modelingu a dnes podniká v rôznych sférach, okrem iných s módou a dizajnom, vlastní kaviareň a púšťa sa do nových projektov. Navrhnutým nábytkom a domácimi doplnkami zariadila aj svoju obrovskú trojposchodovú vilu, ktorá stojí v bratislavskej mestskej časti Nové Mesto na okraji lesa. Od istého času sa však v dome necíti bezpečne.

Vilu pozorujú cudzí muži a niekoľkokrát neoprávnene vstúpili na pozemok. „Neprikladala som tomu zvláštnu pozornosť, ale pred pár týždňami som prichytila neznámeho človeka preliezať môj plot a pohybovať sa po mojom pozemku. O pár dní niekto ďalší stál pri strome za plotom bez pohybu niekoľko hodín. Keďže bývam sama pri lese a nemám susedov, je jasné, že pozoroval môj dom,“ vraví Kralevich.

Z pozemku sa jej strácajú zvieratá, o ktoré sa starala. „Zmizla mi mačka, z jazierka sa mi týždeň nato vytratil sibírsky jeseter, ktorý mal viac ako jeden meter a o ktorom sa vedelo, že je moja obľúbená ryba,“ hovorí návrhárka. Do domu sa podnikateľke snažil aj niekto vlámať. „V posledných dňoch opäť pozorujem zvýšený pohyb osôb, najmä v nočných hodinách. Okolo domu krúžia autá, ktoré na pár minút zastanú presne v zornom uhle, kde ich nezachytáva kamerový systém ani senzorové osvetlenie. Prejdú zo spodnej časti domu do zadnej slepej ulice a vypnú svetlá.“

Pokračovanie na ďalšej strane...

Fotografie nájdete v našej GALÉRII.