Pandémia koronavírusu i vojna na Ukrajine spôsobili za posledný rok vo svete, ale aj na Slovensku ekonomickú krízu a výrazne ovplyvnili každú oblasť hospodárskeho života. Hoci kríza mnohým našincom zobrala prácu a žijú doteraz z úspor, našli sa aj takí, ktorí sa v neľahkom období rozhodli nasporené peniaze investovať. Státisíce eur vrážajú do nových nehnuteľností. Našincov očaril najmä luxusný bratislavský rezidenčný komplex Sky Park, ktorý navrhla slávna iracko-britská architektka Zaha Hadidová. Jednou z nich je košická módna návrhárka a švagriná niekdajšieho jojkárskeho moderátora Doda Kuriľáka Jana Kurilaková (39). Tá zainvestovala do apartmánu na dvadsiatom poschodí.

Životná investícia?!

Iba nedávno v lukratívnej časti Bratislavy vyrástli štyri rezidenčné budovy s názvom Sky Park, a to len kúsok od historického centra a neďaleko nákupného komplexu na nábreží Dunaja. Obrovské veže s tridsiatimi poschodiami a so sedemsto bytovými jednotkami ponúkajú dvadsaťštyrihodinovú recepciu a SBS službu.

V uplynulých dňoch sa v jednom z bratislavských obchodných centier konala módna udalosť Fashion Live, kde svoje najnovšie kreácie predviedli azda tí najlepší slovenskí dizajnéri. Medzi nimi sa objavila aj mladá návrhárka Jana Kurilaková. Dvojnásobnej mame sa podarilo rozbehnúť vlastný biznis z rodných Košíc a dnes si jej kolekcie oblieka množstvo známych žien ako Zuzana Belohorcová, Karolína Chomisteková či Eva Rezešová. V máji minulého si Kurilaková kúpila na svoju firmu v Bratislave v druhej skolaudovanej budove Sky Parku luxusný dvojizbový byt na 24. poschodí, kde sa ceny šplhajú k závratným sumám.

Za dvojizbový byt v tomto komplexe s rozlohou 51 štvorcových metrov zaplatíte okolo 265-tisíc eur, za trojizbák s výmerou 75 štvorcových metrov si developer pýta 345-tisíc eur. Byty s rozlohou sto štvorcových metrov stoja od 455-tisíc až do 555-tisíc eur. Ak by ste si vybrali nehnuteľnosť na najvyššom poschodí, budete majiteľom najdrahšieho bytu na Slovensku - jeho cena sa šplhá do astronomickej výšky 1,7 milióna eur.

Biznismenka

Fotografiami zo svojho nového hniezdočka sa návrhárka chváli aj na sociálnej sieti Instagram. Ukázala modernú a minimalistickú obývačku zariadenú do béžových odtieňov. S touto miestnosťou je spojená malá kuchyňa, kde je okrúhly jedálenský stôl v rovnakých farebných tónoch. So zvyš­kom bytu je zladená aj spálňa. Zo spálne sa dá dostať rovno do rozľahlého šatníka.

FOTO V GALÉRII

Z balkóna je dokonalý výhľad na panorámu Bratislavy. S dizajnovaním bytu návrhárke pokojne mohol pomôcť jej švagor Dodo Kuriľák, ktorý sa momentálne zaoberá navrhovaním interiérov.