Rodí sa nová generácia celebrít. Televízny seriál Pán profesor sa po prestávke vrátil na obrazovky a keďže pôvodná trieda Sama Vozára medzičasom zmaturovala, nová séria prináša plno nových tvárí. Pri pohľade na zostavu študentov, ktorých učí Tomáš Maštalír a Gabriela Marcinková, sa nedá nevšimnúť, že azda všetci sú opäť dokonale pekní.

Niektorí z nich sa v seriáli objavili v epizódnych úlohách už v minulosti. Sú tu však aj úplne noví herci a rovnako ako tí v predchádzajúcich sériách majú skúsenosti predovšetkým z modelingu. Hviezdili na svetových mólach v Miláne, New Yorku či Londýne. Alebo sú známi vďaka celebritným rodičom.

Dcéry známych otcov

Medzi slovenskými seriálmi bol od začiatku Pán profesor unikát, minimálne v tom, že v ňom účinkuje množstvo krásnych mladých ľudí, ktorých pôvodná profesia nie je herecká. „Pri kastingu spolupracujeme aj s modelingovou agentúrou, nie je však prioritný zámer obsadzovať do seriálu amatérskych hercov, ktorí pôsobia aj v modelingovej oblasti. Ak by nemali herecké predpoklady, vtip a talent, neobsadili by sme ich,“ tvrdila markizácka PR manažérka Andrea Macáková v minulosti.

Z modelingových mól poznáme aj Emmu Leu Nikodýmovú, ktorá hrá v seriáli Miu. Na kasting sa dcéra ostrieľaného moderátora Martina Nikodýma prihlásila sama. „Narazila som naň na online náhodou a povedala som si, že by som to rada skúsila,“ netajila brunetka, ktorá za svojím úspechom nevidí meno svojho známeho otca. „Ak by som nepodala požadovaný výkon, určite si nezahrám. V herectve som síce nováčik a najprv som sa bála, že nebudem stíhať iných mojich seriálových spolužiakov, ale tým, že som v modelingovej agentúre, je to pre mňa jednoduchšie,“ priznala pred rokom, keď pred kamerami začínala.

Osemnásťročnú Emmu zastupuje známa agentúra, vďaka ktorej má za sebou fotenia pre módne magazíny aj prehliadky. Niet sa čo čudovať, je vysoká 176 centimetrov a má takmer dokonalé miery 89 - 63 - 91. Nedávno dokonca nakrúcala videoklip pre aktuálneho víťaza Superstar Adama Pavlovčina.

Zostávajú v biznise

V Pánovi profesorovi nie je jediná slečna so známym priezviskom. Klára Kerešová, ktorá stvárňuje triednu krásku Luciu, je dcérou choreografa Miňa Kereša. Študuje na obchodnej akadémii a tancuje v skupine Ladylicious a KRS movement. „Skúsenosti s účinkovaním v televízii som získala aj počas jednej série šou Tvoja tvár znie povedome, kde som bola súčasťou tanečnej company,“ priznala nádejná herečka, ktorá si nemyslí, že jej pomohlo známe priezvisko. „Zúčastnila som sa na kastingu a vyšlo to. Chápem, že niekto by si mohol myslieť, že to možno funguje inak. Ale nie je to tak. Koniec koncov, pravda sa vždy ukáže na pľaci, keď sa rozsvieti na kamere červené svetlo, a tam už nikomu nepomôže žiadne priezvisko. Keďže sa moji rodičia pohybujú v tomto biznise, nejako prirodzene sa uberám podobnou cestou,“ dodala.

Ďalšou novou tvárou, ktorá vyrastala v umeleckej rodine, je Katrin Virágová. Jej dedo, hudobník Ľubo Virág napísal kultový šláger Načo pôjdem domov a muzike sa venuje od piatich rokov aj vnučka. Neskôr začala hrať na klavíri a iných hudobných nástrojoch. Dnes študuje herectvo v treťom ročníku na konzervatóriu v Bratislave. V divadle vystupuje po boku Zuzany Fialovej či Tomáša Maštalíra. Jej hlas je známy aj z mnohých rozprávok, naposledy nadabovala hlavnú postavu v rozprávke Keď sa červenám. Známy je i jej brat David, ktorý odštartoval úspešnú hudobnú kariéru a v súkromnom živote chodí s Vanessou Šarköziovou, dcérou známych hudobníkov z Cigánskych diablov. 

Z modeliek herečky

Do seriálových školských lavíc zasadla aj veselá Vanessa, ktorú stvárňuje Sophia Korčušková. Hoci mala blízko k hudbe a venovala sa hre na flautu, v štrnástich ju zlákal modeling. Fotila napríklad titulku pre český Vogue, natočila Huawei reklamu, predvádzala na prehliadkach v Ríme i Londýne, robila Chopard prehliadku pod vedením Rihanny. Z modelingového sveta sa však vracia domov, lebo myslí na zadné vrátka. V dvadsiatich dvoch rokoch študuje právo a aktuálne pracuje v advokátskej kancelárii. Ovláda angličtinu, francúzštinu, španielčinu a začína sa učiť aj portugalčinu.

Medzi televíznymi študentmi majú zastúpenie aj východniari vďaka ďalšej modelke Simone Guľášovej, pôvodne zo Starej Ľubovne, ktorá hrá postavu Emmy. Pán profesor nie je jej prvá skúsenosť pred kamerou. Vyštudovala herectvo na konzervatóriu v Bratislave a hrala malé postavy v seriáloch, ale natáčala takisto reklamy a videoklipy.

Návrat domov: Žili v Bruseli či Amerike

Na obrazovkách si prídu na svoje aj mladé diváčky. Novým študentom Marošom je model a futbalista Roman Maximilián Kollár. Dvadsaťpäťročný mladík vyrastal v Bruseli, kde navštevoval základnú školu, ovláda tak francúzštinu a angličtinu. Od devätnástich rokov bol súčasťou ligového kádra DAC Dunajská Streda a teraz študuje na Ekonomickej univerzite v Bratislave. S herectvom nemal doposiaľ žiadne skúsenosti, ale hanblivý nie je. To dokazuje aj na sociálnej sieti, kde sa predvádza s odhalenou hruďou. Účinkovanie pred kamerou sa mu zapáčilo a spolu s Emmou Nikodýmovu sa ukázal v novom klipe Adama Pavlovčina.

Ďalším profesionálnym krásavcom, ktorý sa venuje modelingu, je Patrik Masár. Televízny maturant Martin inak študuje na Akadémii umení v Banskej Bystrici a jeho vzorom je Johnny Depp. Hral na divadelnom festivale v Martine a získal cenu za mužský herecký výkon od Matice slovenskej. Kvôli seriálu si po ôsmich rokoch musel oholiť fúzy a bradu.

Mladého rebela Juraja stvárni model Benjamín Árvay. Od šestnástich rokov žil v Spojených štátoch amerických, kde študoval a hral hokej. Po návrate na Slovensko ho na ulici oslovili z modelingovej agentúry a začal sa venovať tejto profesii. Fotil kampane pre najslávnejšie módne domy. Herecké skúsenosti doteraz nemal.

FOTO V GALÉRII

Pred kamerou ako doma

Gregor Hraška, ktorý v Pánovi profesorovi stvárňuje postavu Kristiána, sa herectvu venoval odmala. Už od šiestich rokov účinkoval pred kamerou. Zahral si v markizáckom seriáli Druhý dych a vo filme Rukojemník, ale natočil aj niekoľko krátkometrážnych filmov. Počas strednej školy si založili kapelu Don’t Trust Butterflies, s ktorou v roku 2018 vyhrali cenu za objav roka na Radio Head Awards. Vydali dva albumy a ďalší je vraj na ceste. Aktuálne sa venuje štúdiu architektúry v Bratislave.