Umelec známy aj vďaka svojej tanečnej skupine CreDance zo šou Česko Slovensko má talent nakrúcal na železničnej stanici videoklip pre dosiaľ nemenovaného rapera. Podľa hovorkyne Železníc Slovenskej republiky Rie Feik Achbergerovej prechádzal medzi vozňami na 13. koľaji, keď ho zasiahol elektrický prúd.

V prípade, že sa pre potreby hudobného klipu tancovalo na  vozňoch, Cmorej ľahko mohol prísť do kontaktu s trakčným vedením s napätím v rozmedzí od 3 do 25 kV v závislosti od jeho systému.  Už len webstránka ŽSR uvádza, že všetky prúdy, ktoré prechádzajú trakčným vedením sú obrovským rizikom pre život človeka.

"Pri zasiahnutí osoby VN prúdom dochádza k priechodu el. prúdu živým organizmom, pričom spravidla dochádza k svalovému kŕču, zástave dychu, ochrnutiu dýchacích orgánov, vo vážnych prípadoch i k fibrilácii srdečných komôr, popáleninám, odumieraniu buniek šedej mozgovej kôry, pri vyšších prúdoch dochádza k prudkému prehrievaniu svalstva, k vnútorným i vonkajším popáleninám," opisuje stránka možný rozsah Cmorejovho zranenia.

Achbergerová pritom tvrdí, že na takýto pohyb po priestoroch železnice treba povolenie, ktoré skupina na nebezpečnom pľaci nemala.

Pozrite si v GALÉRII, ako dokáže Lacko Cmorej rozdávať energiu

Súčasný vývoj situácie zatiaľ naznačuje, že stav je vážny, no nie kritický. Na podporu budúceho dvojnásobného otecka vznikla aj otvorená facebooková skupina s názvom Krv pre Lacka Cmoreja. Podľa manželky Marcely Cmorejovej krv nateraz netreba, keďže je stabilizovaný, no umelca v budúcnosti čaká ešte veľa operácií.