Jiřina Bohdalová (89) oslávi tento rok v máji okrúhle životné jubileum - deväťdesiatku. Dá sa povedať, že aj napriek úctyhodnému veku vyzerá stále dobre, napokon o herečke je známe, že o svoj výzor vždy veľmi dbala. No keď uvidíte, ako vyzerala v čase, keď sa vydala za svojho osudového muža Radoslava Brzobohatého (†79), budete len pozerať... No aj napriek tomu ju po 12 rokoch manželstva vymenil za "mladší model".

Minulý rok to bolo presne 50 rokov, čo sa Jiřina Bohdalová vydala za Radoslava Brzobohatého. Ona mala vtedy 39 a on dokonca o rok menej. Bola to veľká láska, spolu hrávali aj vo filmoch. Napríklad len v onom roku 1970 si spolu zahrali vo filmoch  Ucho, a tiež aj Pěnička a Paraplíčko. A mali si zahrať aj v komédii Štyri vraždy stačia, miláčik. Z toho však napokon zišlo, no dvojica si počas nakrúcania komédie spolu strihla inú úlohu - a síce na vlastnej svadbe, keď sa vzali na pražskej Staromestskej radnici.

Ich manželstvo sa však skončilo rozvodom po 12 rokoch, keď sa Radek Brzobohatý zahľadel do Hany Gregorovej. Jiřina potom s Radkom 30 rokov neprehovorila. Zmierili sa až na staré kolená počas nakrúcania filmu Vrásky z lásky, ktorý mal premiéru v roku 2012 len pár mesiacov pred smrťou Brzobohatého, ktorý náhle zomrel  len jeden deň pred svojou osemdesiatkou. Jiřinu zrada partnera bolela veľmi dlho a aj po rokoch cítiť z jej rozprávania, ako veľmi vtedy trpela.

Tak vyzerala slávna Bohdalka v čase svadby s Brzobohatým

Jiřina otvorene priznala, že sa o nevere a o „ tej druhej“  dozvedela ako posledná, keď jej Radek povedal, že s Hanou čaká dieťa. Podľa jej slov vedela, že o neho ženy majú záujem, ale ich dvoch okrem vzťahu spájalo aj iné puto - herectvo, jednoducho, nepripúšťala si, že by v ich vzťahu mohol byť nejaký problém. Toto však bolo iné. "Mal päťdesiat, to bývajú u mužov kritické roky, kedy si potrebujú dokázať, že nestarnú," skonštatovala po rokoch herečka, ktorej neostávalo nič iné len sa s tým zmieriť a zachovať si aspoň hrdosť, ale aj to bolo podľa jej slov veľmi ťažké. Napokon, dôkazom bolo tých 30 rokov nekomunikovania.

Prečítajte si tiež: