Kým náhradný premiér Pellegrini zabával svojich fanúšikov na sociálnych sieťach v obleku Jamesa Bonda, protokol úradu vlády žiadal doobeda 31. decembra 2019 letecký útvar ministerstva vnútra o urýchlené poskytnutie vládneho špeciálu Fokker 100. Nevie sa prečo, nemusel udať dôvod.

Bolo v štátnych záujmoch, aby sa aktuálne predseda mimoparlamentnej strany Hlas-SD dostavil na operetné predstavenie do Nemecka. Informáciu priniesol Denník N

Odchovanec Roberta Fica mal tak spraviť na poslednú chvíľu, lebo prijal pozvanie slovenského tenoristu Pavla Bršlíka, ktorého poznajú aj vo svete. Vystupoval v operete Zem úsmevov od Franza Lehára, ktorú vysielala v priamom prenose aj štátna televízia.

Jeden z ľudu

Podľa Denníka N sa v Hlase stále nazdávajú, že išlo o pracovnú cestu, a preto bolo využitie nesúkromných prostriedkov úplne namieste. Hovoria, že ak sa oficiálnou kontrolou zistí, že lietadlo sa použiť nemohlo, Pellegrini je pripravený zaplatiť faktúru v hodnote približne 5 500 eur.

 

Ministerstvo vnútra tvrdí, že Pellegrini cestu neuhrádzal, čo Hlas dôvodí tým, že jeho účasť bola vyjadrením "podpory prezentácii špičkovej slovenskej kultúry v zahraničí". Expremiér bol pritom dovtedy známy iba ako milovník folklóru, o čom svedčí nejedna cesta na domáce kultúrne podujatia s ľudovým podtextom.

Za kým letel expremiér na Silvestra v roku 2019, nájdete v GALÉRII

Niekdajšia jednotka Smeru sa tiež niekoľkokrát nechala počuť, že je vyslovene proti akémukoľvek vyvyšovaniu sa nad ostatných a je "jedným z ľudu". 

"Najskôr sa verejnosť dozvedela, že podpredseda vlády Štefan Holý súkromne cestoval do Veľkej Británie na papalášsku výnimku od hlavného hygienika. Uvedomme si ten rozdiel. Na Slovensku sa ľudia pomaly nemôžu pohnúť z domu bez potvrdenia od zamestnávateľa či negatívneho testu a pán Holý sa vráti z Británie, kde zúri nová mutácia agresívneho vírusu, na rokovanie vlády bez toho, aby bol v karanténe alebo podstúpil PCR test. Šokujúce na celom tom je, že predseda vlády Igor Matovič ani Holého stranícky šéf Boris Kollár to nepovažujú za dôvod na odstúpenie," kritizoval v komentári pre Hospodárske noviny ešte 13. januára.

O týždeň neskôr, ešte stále počas lockdownu, vyšli fotografie zachytávajúce Pellegriniho v krajčírskom salóne. Patrícia Medveď Macíková, hovorkyňa Hlasu, vtedy povedala, že oblek je pracovným nástrojom politika, a keďže schudol, musel si ho nechať ísť zúžiť.