Až teraz vychádzajú na povrch okolnosti, za akých Robert a Carmen Geissovci opúšťali našu krajinu. Slováci sa z ich návštevy stále spamätávajú a podľa kuloárnych informácií nie sú na tom inak ani oni. Mnohí nevychádzajú z údivu najmä z toho, že sa u nás nemeckým boháčom dostalo väčšej úcty a pozornosti ako rešpektovaným svetoznámym osobnostiam. Napriek tomu im na Slovači nie všetko voňalo.

Nabitý program, ktorý pre nich pripravil osobne Richard Sulík, podľa informácií PLUS 7 DNÍ občas ofrflali a neustále obliehanie fanúšikov ich unavovalo. Napokon musel ambiciózny minister hospodárstva improvizovať. Manželov aj s dcérami Shaniou (17) a Davinou (18) poslal tajne a mimo plánu zregenerovať do kúpeľov v Rajeckých Tepliciach. Tam vraj natočili najviac záberov pre svoju slávnu reality šou.

Naliehavý telefonát

V Rajeckých Tepliciach rodinka Geissovcov strávila posledné dva dni svojho pobytu na Slovensku. Presunuli sa tam helikoptérou z Banskej Štiavnice, kam sa im vraj pôvodne takisto nechcelo ísť. Napokon názor zmenili. „Vrtuľníkom prileteli do Hričova, kam sme po nich poslali auto. Po ceste sa pred šoférom rozplývali nad Banskou Štiavnicou, ktorú označili za rozprávkovo krásnu. Keď prechádzali okolo Hričovského hradu, Robert poznamenal, že je veľmi prekvapený, koľko hradov, zámkov či zrúcanín má Slovensko,“ povedali nám v známych kúpeľoch.

Sulík sem Geissovcov poslal po tom, čo odmietli navštíviť niekoľko destinácií, ktoré im na Slovensku dohodol. S radosťou oželeli aj trojdňový pobyt v Tatrách, kde museli mať rezervované ubytovanie aj reštaurácie. „K horskej turistike nemáme veľký vzťah. Čo by sme tam tak dlho robili?“ sťažovali sa pred personálom v Rajeckých Tepliciach. Aby Sulík zachránil, čo sa dá, pred príchodom rodiny vedeniu kúpeľov adresoval podľa našich informácií naliehavý telefonát, v ktorom prosil, aby im  zabezpečili to, čo sa jemu veľmi nepodarilo.

„Vysvetlil nám, že sem prišli pracovať a aby sme spravili všetko pre to, aby im do záberov nevstupovali ľudia. Úplne sa tomu zamedziť, samozrejme, nedalo a ani oni nechceli pred fanúšikmi vyzerať ignorantsky. Úspešne sme to však korigovali. Priaznivcom sme vysvetlili, že Geissovci už majú pracovné povinnosti,“ odkázali z Rajeckých Teplíc do Bratislavy, čo všetko je úlohou manažéra.

Schnitzel to vyhral

Keďže všetky luxusnejšie izby už boli v kúpeľoch obsadené, Geissovci sa vraj bez problémov uskromnili s bežným ubytovaním. Jedinou požiadavkou bola minerálna kúpeľná voda v izbe. Keď im vedenie dohodlo konzultácie s lekármi a procedúry, veľmi sa im do toho nechcelo. Napokon predsa len privolili. „Rozprávanie a rady nášho špecialistu ich natoľko zaujali, že si vymenili telefónne čísla,“ dozvedeli sme sa. Liečebné metódy kúpeľov a vychýrení špecialisti ich natoľko zaujali, že sa sem, tentokrát však súkromne hodlajú vrátiť. 

Veľmi ich pobavila napríklad balančná plošina. „Výsledky si porovnávali medzi sebou a vyhrala Carmen. Tá vedela udržať rovnováhu najlepšie,“ sú ďalšie veci, ktoré diváci uvidia až v známej televíznej šou.

Nie všetko bolo zaliate slnkom. Bazény v Rajeckých Tepliciach si vyskúšali len dcéry. Carmen a Robert sa vraj nechceli ukazovať pred ostatnými návštevníkmi v plavkách. A keď im kuchárski špecialisti pripravili deväťchodovú večeru s okázalým flambovaním, po prvých štyroch chodoch to nemecká rodina vzdala a vypýtala si klasický schnitzel. „Hotelovým autíčkom sme ich medzitým vzali na prehliadku mesta a okolo dievčat preletela včela. Spanikárili a vyskočili za jazdy z auta von. Ony na zemi a okolo rozsypané kabelky. Šofér im vysvetlil, že toto sa nerobí. Carmen situáciu začala hasiť, vraj do šou je to výborné. To určite áno, ale neviem, ako by sme vysvetľovali svetu, keby si u nás Geissová zlomila nohu,“ krútia hlavou v kúpeľoch.

Ušli na Riviéru

Za najväčšiu slovenskú atrakciu Geissovci podľa všetkého považovali existenciu Borisa Kollára, ktorého im Sulík spomenul. „Boli šokovaní, že náš predseda parlamentu bude mať dvanásť detí s desiatimi ženami. Nevedeli to pochopiť, mysleli si, že si z nich vystrelil. Preto si to potom všade overovali.“

Pozrite si špeciálnu GALÉRIU: Takto si Geissenovci užívali v kúpeľoch, keď ich nikto nevidel 

Hoci slovenská návšteva Geis­sovcov pôsobila občas divoko, našu krajinu chválili. „Bola to úžasná cesta, užili sme si veľa zábavy. Všetkým ľuďom by som sa chcela poďakovať za pohostinnosť,“ vyjadrila sa Carmen vo videu za zvuku burácajúcich motorov lietadla, ktoré naberalo kurz Saint-Tropez. A Robert ju doplnil: „Slovensko je skvelé miesto na dovolenku. Prekvapilo ma, koľko ľudí tu vie po nemecky. Odteraz, keď sa so mnou budú chcieť fotiť krásne dievčatá a budú hovoriť čudným prízvukom, budem vedieť, že pochádzajú zo Slovenska.“ 

Prečítajte si tiež: