Mohlo by dostať titul najzáhadnejšie dieťa na Slovensku. Šéf strany Smer Robert Fico (57) sa vďaka synovi Michalovi (28) stal nedávno dedom vnučky, ktorej vraj dali rodičia meno Paulínka. No uzrieť potomka bývalého trojnásobného premiéra nie je také ľahké. Ficov syn s manželkou Natašou, ktorá je dcérou vplyvného biznismena, žije v Prahe a iba výnimočne zavítajú do Bratislavy. Taký bol aj uplynulý víkend, keď sme zachytili Ficovu nevestu s vnučkou na prechádzke v Bratislave. Mladá rodina navštívila čerstvú babku Svetlanu, ktorá v týchto dňoch oslavovala päťdesiate siedme narodeniny.

Inkognito a bez chlapskej pomoci

Jediný syn Roberta Fica sa stal otcom pred pár týždňami. Bývalý premiér sa tým nepochválil, do sveta novinu vytrúbila koaličná poslankyňa Romana Tabák. „Dúfam, že to nikomu nepoviete, ale pánovi Ficovi sa narodila vnučka. Dali jej meno Paulínka, tak sme sa smiali s kolegami, že to urobili naschvál a pomenovali ju po manželke pána Matoviča,“ uťahovala si z Fica Tabák na sociálnej sieti.

Politik sa rád vyjadruje k čomukoľvek, ale príchod vnučky doteraz prekvapujúco nekomentoval. Na naše otázky nereagoval ani jeho syn Michal. Až fotoreportérovi PLUS 7 DNÍ sa podarilo takmer nemožné. Uplynulý piatok zastihol Ficovu nevestu s vnučkou na prechádzke v Bratislave. Mladá mamička Nataša, ktorá pochádza z bohatej rodiny, pôsobila v uliciach mimoriadne nenápadne. Štíhla blondína mala na sebe čiernu bundu so šiltovkou, rifle a biele tenisky.

To, že rodina preferuje skôr nenápadnosť, bolo vidieť aj pri výbere kočíka. Siahli síce po aktuálnej novinke nemeckej značky Cybex Priam 2022 za 1 300 eur, ale zvolili si neutrálnu čiernu farbu s ružovozlatým podvozkom. Rovnakú značku kočíka mala napríklad aj Ficova stranícka kolegyňa Monika Beňová. Europoslankyňa však bola pri výbere o niečo extravagantnejšia, zvolila si nielen výraznejší, ale aj drahší kočík. Jej dcéra Lea sa vyvážala v béžovom limitovanom kočíku s červenými pruhmi a tyrkysovými detailmi, ktorého dizajn navrhla Karolína Kurková a stál zhruba dvetisíc eur.

Ficova nevesta je s kočíkom takpovediac v „zácviku“, čo bolo vidieť počas prechádzky. Mala menšie problémy a len tak-tak udržala popri frekventovanej ceste stabilitu. Zrejme by v tej chvíli ocenila mužskú pomoc, rovnako ako jej svokra Svetlana, ktorú sme v ten deň stretli pri podvečerných nákupoch. Vybrala sa do neďalekého supermarketu, odkiaľ sama niesla dve veľké tašky s nákupom. Keď­že mala pred pár dňami narodeniny, je možné, že si odbehla dokúpiť všetko potrebné na prípadnú rodinnú oslavu.

Kúpil byt, ale vídať ho u mamy

Michal Fico je ženatý už tri roky. Svoje áno povedal Nataši, ktorá je dcérou Miloslava Čurillu, vplyvného muža ružomberských papierní Mondi SCP. Čurilla v nich zastáva funkciu predsedu predstavenstva, teda je pravou rukou jedného z najbohatších Slovákov Milana Fiľa (54), ktorý papierne spoluvlastní. Zle sa nevodí ani Ficovi juniorovi, ktorý v roku 2018 začal pracovať pre český energetický gigant ČEZ ako špecialista útvaru stratégie so zameraním na obchod. Jeho plat v Českých energetických závodoch nie je známy, no na takejto pozícii sa zvykne pohybovať asi od 2 700 do 3 000 eur mesačne v hrubom.

Mnohých našincov prekvapila správa, že napriek dobrému platu si v dvadsiatich ôsmich rokoch mohol nedávno dovoliť kúpiť byt bez hypotéky. Reč je o nehnuteľnosti v bratislavskom Starom Meste s rozlohou vyše 100 štvorcových metrov. Podľa vtedy aktuálnych cien mohol za ňu Ficov syn vysoliť okolo 450-tisíc eur. Byt sa nachádza v pomerne luxusnej lokalite, v ktorej týždenník PLUS 7 DNÍ prichytil predtým Svetlanu Ficovú. V byte, pri ktorom sme expremiéra nikdy nezastihli, jeho manželka doteraz žije.

FOTO V GALÉRII

V nehnuteľnostiach by sa mali Ficovci vyznať. Syn Michal sa s mamou Svetlanou pred pár mesiacmi vrhli na spoločné podnikanie s realitami. Ako sa nám podarilo zistiť, vo februári založili eseročku Modon, do ktorej vložil Fico junior dvakrát toľko peňazí ako matka. Obaja na oficiálnej stránke spoločnosti vystupujú ako realitní makléri, hoci verejnosť Svetlanu Ficovú pozná skôr ako pedagogičku Univerzity Komenského.

Prečítajte si tiež: