Z herečky Lucie Siposovej (37) je už podnikateľka. Od minulého roku ju môžete stretnúť prevažne v centre Bratislavy, kde urobila investíciu veľkých rozmerov. Otvorila si vlastný nočný klub.

Splnila si sen

Tmavé kučery, prenikavý pohľad a outfit zvýrazňujúci ženské krivky. Takto vystrojená nám prišla Lucia poodhaliť čaro svojho „dieťaťa“, ako mu sama hovorí. Herečka sa pre svoj nočný klub Red Cat Cabaret Club, ktorému šéfuje, musela zadlžiť. Vzala si pôžičku. „Šla som do toho, aj keď ma mnohí odhovárali. Vždy keď som na svojich cestách po svete navštívila nejaké kabaretné predstavenie, duša mi jasala. Sen sa splnil,“ hovorí nadšene. Napokon sa jej podarilo otvoriť podnik, aký v našom hlavnom meste doposiaľ neexistoval. „Stojí to za to, ale nervy, ktoré prežíva začínajúci podnikateľ, sú neuveriteľné!“

Odvážne: Tento kabaret je aj pastvou pre oči, nechýbajú sexi kostýmy.
Odvážne: Tento kabaret je aj pastvou pre oči, nechýbajú sexi kostýmy.
Zdroj: ONDREJ RUDAVSKÝ

Herečka priznáva, že keďže nemala veľa peňazí na propagáciu, prvé mesiace o kabarete takmer nik nevedel a klub často zíval prázdnotou. „Pomaly každý deň sme boli v červených číslach. Bol to obrovský stres,“ hovorí otvorene. Postupne však svitalo na lepšie časy a dnes už býva klub plný. „Samozrejme, bez skvelého umeleckého tímu, manažérky a účtovníčky by to nešlo. A najmä bez otca nášho kabaretu, režiséra a umeleckého šéfa Vaša Púčika,“ chváli Lucia.

Bratislavský kabaret

Keď sa povie kabaret, väčšina z nás si pravdepodobne predstaví priestor s karmínovým prítmím a sporo odetými dámami, ktoré dotvárajú dokonalú erotickú atmosféru. Ako však Lucia hovorí, jej kabaret je síce „na kožu“, má intímnu atmosféru, zároveň sa tam spieva, tancuje, žartuje. Takisto publikum tvorí aktívnu súčasť predstavení. „Zmestí sa tam okolo šesťdesiat ľudí, čiže nikto tomu pocitu neujde. Snažím sa spolu s kolegami priniesť autenticitu a ľudí uvoľniť,“ opisuje atmosféru podniku.

New York šou

A že to myslí Lucia Siposová vážne, sme si vyskúšali na vlastnej koži. Vybrali sme sa na jeden z autorských večerov, konkrétne na noc venovanú čarovnému Veľkému jablku, New Yorku, na motívy herečkinej knihy Hello. My name is Anča Pagáčová.

Hneď pri vstupe nás oslovil barman s otázkou, aký drink si dáme. Okolo pol desiatej večer sa podnik začal napĺňať a hostia postupne schádzali dolu schodmi do priestorov kabaretu. Každý sa usadil k stolíku s malou lampou a onedlho sa šou v elegantnom prítmí začala. Lucia otvorila predstavenie v sexi kostýme, zaspievala skladbu New York od soulovej speváčky Alicie Keys. Ďalej už ako Anča Pagáčová opisovala svoje zážitky z veľkomesta, ktoré nikdy nespí.

Známe tváre: V Luciinom kabarete hosťujú aj jej kolegyne z brandže, herečky, na smínke Danica Jurčová, vľavo.
Známe tváre: V Luciinom kabarete hosťujú aj jej kolegyne z brandže, herečky, na smínke Danica Jurčová, vľavo.
Zdroj: VALENTÍNA NÍDELOVÁ

Lucia sa témam erotika a sex v kabarete rozhodne nevyhýbala. V jednej časti predstavenia sa vybrala poprechádzať pomedzi divákov a svoju pozornosť upriamila na pánsku časť publika. Dotýkala sa sediacich pánov pred očami ich partneriek. Ak by ste však čakali, že prítomné dámy spustia žiarlivé scény, ste na omyle. Z tvárí diváčok sa dal čítať iba prekvapený výraz, že zažili niečo, čo vôbec nečakali. Scénu nočného New Yorku dopĺňali tanečné a spevácke vystúpenia, burleska, ale aj dialógy o ženských starostiach s mužmi.

Bohémsky štýl

Lucia je známa svojimi cestami a životom v zahraničí, ktoré ju ovplyvnilo natoľko, že kus z neho chcela priniesť na rodné Slovensko. „Chcela som si tu vytvoriť svoj mini New York,“ dodáva.

Program kabaretu je pestrý. „Máme desať autorských originálnych výpravných šou. Každá noc je iná,“ vysvetľuje herečka. V jej šou hosťujú známi herci, herečky či iní „multifunkční“ umelci. „Hrala u nás už Jana Kolesárová, Michaela Majerníková i Danica Jurčová,“ upresňuje herečka.

Okrem vtipných dialógov, odvážnych scén, spevu a tanca si príde na svoje aj náročnejšie publikum. „Kabaret má bohémsku atmosféru Berlína či New Yorku, skrátka, je to šou pre všetky zmysly.“

Na výslní

Už z výrazu na Luciinej tvári bolo vidno, že sa má dobre, hoci vyťažene. „Som šťastná, milujem svoj život, je mi čo závidieť,“ hovorí. Okrem kabaretu, ktorému sa v Bratislave venuje tri dni z týždňa, nakrúca. Jeden televízny seriál na Slovensku a osemdielnu čiernu komédiu Černé vdovy v Prahe. „Mám tam veľkú rolu, som obklopená skvelými hercami ako Jitka Čvančarová, Jana Plodková a Bolek Polívka,“ hovorí s nadšením. Pre extravagantnú herečku je podľa jej vlastných slov práca oddychom. „Nakrúcanie je pre mňa dovolenka, som šťastná, zabávam sa, zabávam ľudí okolo a ešte mi za to platia. Aj keď teraz je toho možno príliš,“ hovorí s úsmevom.

Na jej obľúbené cestovanie jej nezostáva čas. „Stále myslím na to, kam sa vyberiem. Pre mňa to však nie je oddych od práce, baví ma, čo robím, pokojne by som aj spievala niekde v bare na dovolenke.“ Hotelové rezorty plné turistov však nevyhľadáva. „Môžem na pláži s domácimi chytať ryby aj mesiac, chcem sa nasťahovať tam, kde sa mi páči, a žiť tam dlhšie.“

V bordeli

Záhada je, prečo je atraktívna herečka zatiaľ stále slobodná. O svojom osobnom živote nemá problém rozprávať otvorene. „Teraz nemám veľmi súkromie. Ledva stíham seba,“ hovorí herečka, ktorá vraj pre prácu nestíha ani upratovať. „Doma mám absolútny bordel, nebola som tam takmer dva mesiace. Chodím si len prebaliť veci,“ smeje sa.

Hoci nemá muža ani deti, srdcové záležitosti jej nie sú cudzie. „Posledného frajera som mala v Barcelone, je to môj dlhoročný kamarát, randili sme spolu, ale nebolo to to pravé. S cudzincami sa však cítim uvoľnená, niekedy mám pocit, že aj viac sama sebou, oslobodzuje ma ich prítomnosť, dáva mi to nadhľad.“

O záujem opačného pohlavia nemá Lucia Siposová núdzu. A ako by mal vyzerať jej pán Dokonalý? „Vizuálne mi je to takmer jedno, milovala som už škaredých aj krásnych chlapov. Jediné, čo nechcem, je komplikovaný partner. Skrátka, rada by som mala po boku niekoho sebavedomého, vyrovnaného so životom, kto nerieši malichernosti. Niekoho, kto bude rád, že má doma práve mňa.“

Pozrite si aj: