Tip na článok
Spisovateľka a scenáristka Halina Pawlovská: Má rada čierny humor.

Známa spisovateľka radí: Každá žena má mať milenca!

Scenáristka a autorka niekoľkých kníh Halina Pawlovská vie, ako si má žena udržať vzťah. „Nemôžete upadnúť do stavu bezpečia!“

Galéria k článku (6 fotografií )
Halina Pawlovská: Scenáristka a spisovateľka
Halina Pawlowská: Založila aj niekoľko časopisov.
Halina Pawlowská: Založila aj niekoľko časopisov.

Energická Halina Pawlovská (62) ma za sebou bohatú kariéru a šťastné manželstvo. Rady pre ženy rozdáva na počkanie a sama sa vo svojich knihách na adresu šťastného a bezproblémového partnerstva častokrát vyjadruje cynicky. Úskalia dlhoročného spolužitia vidí triezvo. A zrejme nadhľad jej aj napriek korpulentnej postave zabezpečil tridsaťsedem rokov po boku manžela Zdeňka. Ten pred viac ako štyrmi rokmi zomrel.

Halina Pawlovská
Halina Pawlovská
© ISIFA

Halinu s podrezaným jazykom humor ani po takej smutnej udalosti neopustil: „Šklbal sebou ako náš buldoček,“ opísla v knihe Pravda o mojom mužovi, v akom stave ho doma našla. Niektoré pasáže tohto diela sú veľmi surové a čierny humor je miestami šokujúci. Dielo jej ale, paradoxne, pomohlo vyžalovať sa zo zármutku.

Kíl sa už nezbaví

Pawlovskej ďalšia obľúbená téma je jej postava. Halina Pawlovská si uvedomuje, že nie je kráska z magazínov, ale po mnohých neúspešných diétach sa prestala chudnutím zaoberať. Jednej stravovacej zásady sa však drží už roky: „Moja obľúbená diéta je ranná. Ráno nič nejem a večer sa na diétu vykašlem.“

O láske

Napriek tomu, že je spisovateľka pre kilá navyše častokrát terčom posmechu, o záujem mužov zamladi nemala núdzu. Nikdy nepatrila k zakomplexovaným či hanblivým. Zrejme aj preto je jej postoj k partnerskému životu racionálny. Vie, za akých okolností bude vzťah dlhodobo fungovať: „Keď ste zamilovaná je fajn si to udržiavať. Človek nemôže upadnúť do stavu, že je v bezpečí, že je všetko v poriadku. Je dôležité koho milujete lebo to je váš pocit, s tým žijete. A keď si vyberiete toho čo je viac zainteresovaný je to pre vás hrozná nuda,“ prezradila pre jojkársky Top Star. Jej názor ako si hýčkať lásku je poriadne kontroverzný: „Najlepšia prevencia je mať milenca,“ uzatvorila.

VIDEO Plus 7 Dní