Tip na článok
Adela Banášová

Známe tváre, ktoré prežili najväčšiu tragédiu svojho života: O dieťa prišli Adela i Kánocz!

Nie je nič ťažšie ako strata vlastného bábätka.

Galéria k článku (43 fotografií )
Manželia Šprochovci prežívajú ťažké chvíle.
Adela a Viktor Vinczeovci sú novým objavom divadelného leta.
Adrianu a Arama nafotili pri kočíkovaní francúzski paparazzi.

Tehotenstvo znamená pre ženu veľkú životnú zmenu a patrí k najkrajším obdobiam v živote. Keď v jej lone rastie nový život a cíti pohyby nového človiečika, neexistujú krajšie pocity. No žiaľ, stávajú sa aj tragédie, kedy tehotenstvo končí predčasne potratom - smrťou bábätka. Prvý trimester ženy je najrizikovejší, kedy dochádza až k dvadsiatim piatim percentám potratov. Veľa žien si to pretrpí v tichosti a nikomu o svojej tragédii nepovedia. Ak však ide o pokročilejšie týždne tehotenstva, je to ešte bolestivejšie. Strata sa už nedá utajiť.

Prežili ťažkú životnú tragédiu

Osud uštedril poriadne tvrdú ranu aj známym markizáckym manželom Andree a Štefanovi Šprochovcom, ktorí v týchto dňoch prišli nešťastnou náhodou o svoje druhé nenarodené dieťa. Ryšavá markizáčka bola približne v piatom mesiaci tehotenstva, k nešťastnej udalosti došlo cez víkend.

Rovnakým trápením si však prešli v minulosti aj iné naše známe tváre. Naposledy o potrate otvorene prehovorila modelka Adriana Sklenaříková, ktorá podstúpila tri umelé oplodnenia. Dve z toho boli neúspešné, vyšiel až tretí pokus. Dnes sa teší z krásnej dcérky Niny. Rovnakú bolesť prežila v roku 2013 moderátorka Adela Banášová, dnes Vinczeová, ktorá potratila v siedmom týždni gravidity. Ako sama tvrdila, nie je jediná na svete a snažila sa dlho netrápiť a ísť ďalej.

Rovnako tak aj herečka Zuzana Haasová, ktorá zažila takéto bolestivé trápenie dokonca až dvakrát. Ešte v roku 2013 odišla navždy do neba jej dcérka Karolínka, ktorú porodila predčasne v ôsmom mesiaci tehotenstva. Dievčatko žilo len pár hodín. Dôvodom, prečo Zuzana potratila, vraj bol nedostatok plodovej vody a nie herečkina cukrovka, ktorá sa v tejto súvislosti skloňovala. K tragédii však prišlo aj o pár rokov neskôr. V roku 2016 stratila svojho syna Šimonka, tiež v ôsmom mesiaci tehotenstva. Haasová má z predchádzajúceho vzťahu dcéru Romanku, ktorá jej už dvanásť rokov robí radosť.

V roku 2012 sa objavili informácie, že o svoje dieťatko, ktoré čakala s manželom Ivanom, prišla známa moderátorka RTVS Jana Majeská, a to na začiatku piateho mesiaca tehotenstva. O rok neskôr sa jej narodila druhá dcéra a dnes blondínka s manželom vychovávajú dve deti Bianku (9) a Ninu (4). V tom istom roku prišla o bábätko aj herečka Zuzana Kánocz, ktorá bola v piatom mesiaci gravidity a s partnerom hercom Jurajom Lojom sa na rodičovstvo tešili. Počas nakrúcania Horúcej krvi ju vraj na nevoľnosť z pľacu odviezla sanitka a o bábätko prišla. Nakoniec sa však detí dočkali a dnes sú hrdými rodičmi troch ratolestí - Lucasa (5), Izabelky (2) a Leyly, ktorá sa narodila pred dvoma mesiacmi. Podobnú tragédiu zažila aj herečka Zuzana Vačková. Rok pred narodením dcéry Marušky (13) prišla v siedmom mesiaci tehotenstva o dieťa.

Aj svetové celebrity prišli o svoje deti

Beyoncé prišla o svoje prvé bábätko v roku 2012. Slávna speváčka a jej manžel Jay-Z sa tešia z troch detí zo 6-ročnej dcérky Blue Ivy a v roku 2017 k nej pribudli aj dvojčatá chlapec Sir Carter a dievča Rumi. Gwyneth Paltrow bola tehotná trikrát, pri poslednom tehotenstve dieťatko tiež tragicky stratila. V roku 2013 o potrate otvorene prehovorila a priznala, že skoro prišla i o svoj život. S bývalým manželom Chrisom Martinom má dve deti – dcéru Apple Blythe Alison (13) a syna Mosesa Bruce Annthonyho (11). „Prešla som si peklom, keď som bola po tretíkrát tehotná. Nevyšlo to a skoro som umrela." 

Prvé tehotenstvo Mariah Carey skončilo spontánnym potratom v roku 2008, kedy krátko po svadbe prišla o dieťa. V roku 2010 svetu oznámila po kritickom prvom trimestri, že je opäť tehotná. V roku 2011 sa jej narodili dvojičky Moroccan Scott Cannon a Monroe Cannon. Celine Dion sa v roku 2001 narodil syn René Charles, ale potom sa jej už nepodarilo otehotnieť. V roku 2009 sa s manželom snažili o ďalšie dieťa. Podstupovala umelé oplodnenie, päťkrát potratila, ale nevzdala sa. Na šiesty pokus to nakoniec vyšlo a ultrazvuk potvrdil tri plody. Jeden z nich však zomrel, ale v roku 2010 porodila zdravých chlapcov Eddyho a Nelsona.

Mohlo by vás zaujímať:

VIDEO Plus 7 Dní