Trafili. Bývalá tenisová hviezda Dominika Cibulková (31), moderátorka Jasmina Alagič (31) aj budúca mamička Soňa Skoncová (34) siahli pri zariaďovaní detskej izby po výraznej tapete. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby všetky tri pre synov nevybrali navlas rovnakú tému.

Je to hit

Tehotná moderátorka Soňa Skoncová je už v siedmom mesiaci, a tak dizajnérovi, ktorý navrhoval jej nový byt v Bojniciach, zverila do rúk aj poslednú voľnú miestnosť. Do návrhu detskej izby chcela začleniť už vopred vyhliadnuté kúsky. Napríklad dánsku postieľku, ktorá je v severskej krajine národným dedičstvom. Dieťa ju môže používať do desiatich rokov, keďže rastie s ním. „Navrhol ju jeden dizajnér v roku 1942 počas vojny,“ vysvetlila nám Skoncová. S partnerom Robom vedeli tiež, že chcú neutrálne farby s jednou výraznou tapetou. Vybrali ju ako prvú a dnes im stenu v detskej pokrývajú palmy. „Mali sme aj divokejšie verzie, africké či indické. Tieto tapety sú teraz hit, ale som rada, že sme nakoniec vybrali jemnejšiu,“ povedala budúca mamička, ktorá si na palmy zvykla v americkom Los Angeles, kde v minulosti často bývala pracovne.

Výrazná tapeta s motívom afrických zvierat dominuje aj v detskej izbe, ktorú dala pre syna Jakuba zariadiť Dominika Cibulková. Prerobila ju z hosťovskej izby s pomocou dizajnérky. Rovnaký motív džungle očaril Jasminu Alagič Vrbovskú. Syna Sanela vraj chcela prepojiť s prírodou, tak sa jeho izba razom premenila na zvieracie kráľovstvo. S ostatnými doplnkami dotvárajú dokonalú atmosféru Afriky. „Ak vám pri zariaďovaní bude niekto tvrdiť, že to sa nedá, verte mi, hranice fantázie ne­existujú,“ dodala Jasmina.

Fotografie nájdete v našej GALÉRII