Posledné dni sú na Slovensku naozaj veľmi ťažké. Sprísnené opatrenia pre šíriaci sa COVID-19 mnohých našincov privádzajú do zúfalstva. Nie však každému táto situácia robí vrásky na čele. Niektorí prominentní Slováci sa rozhodli utiecť z našej krajiny. A lockdown trávia pri mori či dokonca už aj na snehu.

Liga výnimočných

Nie každý má neobmedzené možnosti a tučné bankové účty. Ale aj na Slovensku sa nájde    elita vyvolených, ktorí žijú bez obmedzení a bez problémov sa vedia vyhnúť aj vládnym nariadeniam. Počas prísneho minulotýždňového lockdownu a celonárodného testovania sa vybrali na dovolenku. Jedným z tých, ktorí v rade na testy stáť nemuseli, je spolumajiteľ tatranských zjazdoviek a herec Igor Rattaj (49). Zato si s radosťou vystál rad na lyžiarskom svahu u našich rakúskych susedov v Tirolsku.

„Začiatok sezóny netradične u konkurencie! Vzhľadom na to, že mali minulý týždeň problémy s covid opatreniami, prišiel som to ,skontrolovať‘.“ Základ tvoria lyžiarske rúška - povinne. A natiahnutie radu, aby sa ľudia nelepili na seba,“ priznal milionár, ktorý by s podobnými opatreniami chcel fungovať počas zimy aj na slovenských zjazdovkách. Žiaľ, už aj Rakúšania od 3. novembra majú všetko zatvorené.

 

Fotkami zo zahraničia na sociálnej sieti provokovali aj iní boháči. Dovolenkovú fotku zverejnil príbuzný odsúdeného veľkopodnikateľa Jozefa Majského (74), ktorého polícia v lete zadržala v pražskej nemocnici, ale na Slovensko ho české úrady zatiaľ nevydali. Jeho syn Jozef Majský mladší sa instagramovým sledovateľom pochválil cez víkend fotografiou so západom slnka, kde sa nedal prehliadnuť rozľahlý bazén a za ním veľká vodná plocha. Ktorá dovolenková destinácia počas lockdownu u neho vyhrala, sa zo záberu určiť nedá, ale Majského rodina často dovolenkuje v Chorvátsku, o čom svedčia mnohé zábery jeho sestry Evy na sociálnej sieti.

Rovnako zmýšľajúci

Ani Majského kamarátka, podnikateľka a známa tvár zo šoubiznisu Gabriela Drobová (46), ktorá už desať rokov randí s bohatým podnikateľom Karolom Rumanom (45), nesedela v posledných dňoch doma na gauči. Užívala si piesok a more, podľa zverejnených fotografií to vyzerá, že v Turecku.

Spoločnú fotku s partnerom Gabriela Drobová nezverejnila, ale isté je, že jej spoločnosť robí jej veľká kamarátka, moderátorka Jasmina Alagič Vrbovská (31) s manželom raperom Rytmusom (43) a ich ročným synom Sanelom. Zdá sa, že aj oni našli ideálny recept, ako „vybabrať“ s vládnymi nariadeniami.

Fotografie si môžete pozrieť v našej GALÉRII