Herec Marcel Nemec (51) pred rokom a pol zmenil stravovacie návyky, začal sa viac hýbať a výrazne schudol. Hoci by sa zdalo, že je v životnej forme, osud mu začiatkom roka uštedril poriadnu ranu. Lekári mu pri bežnom zákroku v brušnej dutine zistili, že má rakovinu. Divadelník sa ihneď pustil do boja a už niekoľko mesiacov podstupuje náročnú liečbu - chemoterapiu. Napriek desivej diagnóze zostal pozitívny a liečbou prechádzal s ľahkosťou jemu vlastnou.

Až doteraz. Pred pár hodinami herec priznal, že jeho život visel na vlásku. „Skoro som ´odišiel´! Dostal som takú silnú reakciu na chemoterapiu, že ma triaslo, nevedel som komunikovať, v sekunde som bol mokrý, akoby ma obliali vedrom vody a ešte ma aj napínalo na vracanie. Vyzeralo to brutálne! Okolo mňa štyri sestričky, doktorka a ja som sa triasol,“ priznal Nemec.

Vraj iba počul, ako doktorka kričí, aby mu dali nejaké lieky. „V kuse sa ma pýtala, ste tu??? Už ležím na oddelení na pozorovaní do večera. Fúha, zaujímavý zážitok. No už ho nechcem zažiť!“ povedal na záver Nemec, ktorý sa už zjavne cíti lepšie. Oddychovať nemieni, na piatok večer má plány, hrá v divadle, kam pozval aj svojich fanúšikov.

FOTO v GALÉRII