Tip na článok
Ľubomír Jahnátek vydával dcéru Miroslavu v júni 2008. Už je ale rozvedená a dnes aj šťastná mama.

Známy smerácky exminister oslavuje. A nie sú za tým žiadne kšefty

Dedo Ľubo, tak si už niekoľko dní iste s hrdosťou hovorí súčasný predseda štátneho Úradu pre reguláciu sieťových odvetví Ľubomír Jahnátek.

Galéria k článku (12 fotografií )
Ľubomír Jahnátek vydával dcéru Miroslavu v júni 2008. Už je ale rozvedená a dnes aj šťastná mama.
Andrej Jahnátek, o ktorom sa tiež čo to popísalo, najmä v súvislosti s jeho majetkom, sa ženil v júni 2009.
Bývalý minister hospodárstva a neskôr pôdohospodárstva sa zviditeľnil niekoľkými kauzami.

Prvé dieťa priviedla na svet jeho dcéra, nitrianska prokurátorka Miroslava.

Opradený kauzami

O bývalom smeráckom ministrovi hospodárstva, neskôr pôdohospodárstva Ľubomírovi Jahnátkovi sa doteraz hovorili najmä v súvislosti s rôznymi kauzami. A za sebou ich má veru požehnane. Tak napríklad veľmi priateľské vzťahy s majiteľom súkromnej bezpečnostnej služby Bonul Miroslavom Bödörom, dosadzovanie blízkych ľudí do vedúcich pozícií, či pofidérne tendre v rezortoch, ktorým šéfoval. Možno aj kvôli všetkému, čo mal za ušami, sa mu po posledných parlamentných voľbách v roku 2016 neušlo žiadne ministerské kreslo.

Hrozilo tak, že tento významný predstaviteľ sociálnych demokratov bude zohrievať len poslaneckú lavicu. Našťastie sa však minulý rok uvoľnil post predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví, ktorý musel náhle opustiť Jozef Holjenčík a o Jahnátka bolo opäť postarané. Nuž a on zostal verný povesti muža, ktorý sa vie postarať o svojich blízkych. Aj v novej pozícii sa obklopil niekoľkými známymi.

Dedo Ľubo a rozvedená dcéra

Odvtedy zostalo okolo Ľubomíra Jahnátka až zvláštne ticho. Jeho meno sa začalo, najmä v okolo Nitry odkiaľ pochádza, opäť skloňovať pred pár dňami. Prekvapujúco však nič nevyviedol. To len jeho jediná dcéra Miroslava porodila 2. mája svoje prvé dieťa.

Dcérku, ktorú má so svojim partnerom Jozefom. V tomto momente iste zbystrili najmä tí, ktorým nie sú osudy rodiny bývalého ministra ľahostajné. Ako je totiž známe, Jahnátek svoju dnes 39-ročnú dcéru ženil temer presne pred desiatimi rokmi, pričom jej manžel sa volal Viliam. Dvojica sa brala po 15-ročnom vzťahu. Zdá sa však, že spečatený zväzok stratil po čase čaro, pretože ich manželstvo je už minulosťou. Miroslava, ktorá pôsobí ako prokurátorka v Nitre našla novú lásku. Je ňou predajca automobilov Jozef. No a práve on z nej urobil aj šťastnú mamu.

Vnúčence požehnaním

Samotný Ľubomír Jahnátek šťastnú udalosť v rodine, teda narodenie vnučky, komentovať odmietol s tým, že k súkromiu sa nechce bližšie vyjadrovať. Predsa len napokon uviedol aspoň toľko, že „vnúčence sú v mojom živote veľkým požehnaním a radosťou.“ Dcérin potom totiž nie je jediný, z ktorého sa Jahnátkovci tešia. Podľa dostupných informácií sa už dvoma ratolesťami môže pochváliť aj exministrov syn Andrej, ktorý sa ženil o rok neskôr ako jeho sestra. Podľa medializovaných informácií sa mladý Jahnátek môže tiež pochváliť rozprávkovým majetkom.

VIDEO Plus 7 Dní