Mysleli sme, že niečo podobné  v civilizovanom svete nie je možné. Spevák Jožo Ráž, ktorého si mnohí vážili za jeho kariéru a talent, si v pondelok poštval proti sebe  svojich fanúšikov. Skupina Elán totiž zverejnila svoj nový videoklip k skladbe Bulvárne krysy. A jeho obsah je škandalózny. Spvevák spolu s ostatnými členmi kapely, Jánom Balážom a Vašom Patejdlom natočili videoklip, v ktorom dali prepadnúť a zmlátiť novinára, pričom mu na konci spevák mieri pištoľou do tváre. Rok po tom, čo sa na Slovensku rieši prípad zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny, to mnohým doslova vyrazilo dych.

 

„Bol som príliš dlho dobrý, nemajú ma preto radi. Perom ničia za pár drobných, obyčajní hnusní smradi,“ spieva Ráž v klipe, v ktorom sa prechádza s istou ženou. A pritom ho fotí novinár,  ktorého udrie do tváre. Presne v štýle niekdajšieho premiéra Vladimíra Mečiara, ktorého Ráž vždy obdivoval ako najväčšieho samca slovenskej politiky. Videoklip je pravdepodobne reakcia na udalosti, ktoré sa stali približne pred rokom. Vtedy Joža Ráža denník Nový čas pristihol s prokurátorkou špeciálnej prokuratúry Martinou Trstenskou. Tá dozorovala Kočnera v kauze daňových podvodov, ktorú riešila v jeho prospech. Že by ženatý spevák narážal práve na toto a ani po roku nepredýchal, že ho prichytili na "rande" s inou ženou?

Samotný Ráž je dlhoročný podporovateľ Smeru a osobný priateľ bývalého ministra vnútra Roberta Kaliňáka, k politike v minulosti nemal problém vyjadrovať sa. Mnohí jeho fanúšikovia mu odpustili, že neskrývane obdivoval bývalého premiéra Mečiara. No jeho nový klip jednoznačne odsúdili. Absolútna strata súdnosti, Vážení... že Vás hanba nefackuje,“napísala jeho fanúšička na ich stránku pod video.

„Není vám, s prepáčením za výraz, ko.otno dať von tento klip? Aj keď, s optikou výrokov Ráža asi ne... PS.: Dúfam že k pesničke urobíte aj posledný koncert, už po 20-krát," pridal sa Patrik. „Prekročili ste hranice, nemali ste tam dávať únos novinárov ani mierenie so zbraňou, hlavne nie potom, čo sa stalo, treba sa krotiť elánisti, inak hudba, aj tá slečna je pekná,“ napísal ďalší fanúšik . „Skladba je skvelá, ale ten klip je totálna hlúposť. Ani sa nebudem čudovať, ak ho žiadna telka ani nebude púšťať. Rok po zavraždení Kuciaka ideme v klipe unášať novinárov, namierime na nich pištoľ a potom ich s veľkým smiechom postriekame striekacou pištoľou? Autorom klipu musí fakt preskakovať!

A čo vy? Čo hovoríte na nový klip skupiny Elán?

Anketa
Myslíte si, že to skupina Elán v novom klipe prehnala?
  • 56%
  • 43%
  • 1%

Mohlo by vás zaujímať: