Oni dvaja sa jednoducho našli. Zoznámili sa, keď Abrhám randil s Naďou Urbánkovou. Nakoniec sa v roku 1976 milenci, ktorí boli obaja vychovaní vo viere, vzali v kostole. A strihli si to rovno dvakrát. Keďže Libuška bola katolíčka, jednu svadbu mali v katolíckom kostole. Josef bil však evanjelik, preto, aby sa ani jemu nekrivdilo, mali druhú svadbu aj v evanjelickom kostole.

Pozrite si svadobné FOTO Šafránkovej a Abrháma!

Asi rok po svadbe sa im narodil syn Jozef (45) a začali spolu hrať v mnohých filmoch, v komédii Svadobná cesta do Jiljí alebo vo filme Vrchní, prchni! Ten sa stal jedným z absolútne najmilovanejších. Manželskému páru to klapalo nielen pred kamerami, ale aj v súkromí, obaja si skvelo rozumeli. No hoci Libuše túžila po veľkej rodine, napokon to v ich rodine zostalo len pri jednom synovi.

Druhá nevesta slávneho páru je Slovenka Ľudmila, FOTO

V každom prípade ich syn Josef sa postaral o to, že sa ich rodina rozrástla. V prvom manželstve s režisérkou Denisou Grimmovou sa mu narodili dvaja synovia, Josef (15) a Antonín (13), z ktorých sú už teraz šikovní filmári. V druhom manželstve so Slovenkou Ľudmilou sa mu potom narodila dcéra Laura Josefína (5) a  syn Benjamin (4). Herecký pár si potom na staré kolená užíval nie herectvo, ale radosť im robili práve ich vnúčatá.

Šafránková a Abrhám sa tešili zo štyroch vnúčat, FOTO

Škoda len, že hereckému páru sa v posledných rokoch nedarilo po zdravotnej stránke, aby si svoje vnúčatá mohli ešte dlhšie užívať. Libuška podľahla vážnym dlhoročným zdravotným problémom len dva dni po svojich 68. narodeninách. A jej muž Josef Abrhám, ktorý na tom tiež nebol zdravotne najlepšie, ju následoval do neba po jedenástich mesiacoch.