Tip na článok
Kedysi Majke z Gurunu svietili oči a popierala zákony gravitácie. Dnes sa snaží byť čo najmenej nápadná.

Zostarnutá hviezda Majka z Gurunu na premiére sci-fi trháku. Hlavne nenápadne!

Lucia Špaňúrová

Zuzana Pravňanská neodolala novému sci-fi filmu od Luca Bessona. Verili by ste, že Majka z Gurunu má už 48 rokov?

Galéria k článku (31 fotografií )
Bývalá detská hviezda Zuzana Pravňanská si aj so svojím priateľom nenechala ujsť nový scifi trhák.
Bývalá detská hviezda Zuzana Pravňanská si aj so svojím priateľom nenechala ujsť nový scifi trhák.
Časy od Majky z Gurunu sa zmenili. Efekty v aktuálnom akčnom trháku Valerian Pravňanskú fascinovali.

Bývalá detská hviezda Zuzana Pravňanská (48), známa predovšetkým ako legendárna Majka z Gurunu zo seriálu Spadla z oblakov (1978), na science fiction nezanevrela. Z ničoho nič sa mihla na včerajšej premiére dlho očakávaného filmu Valerian a mesto tisícich planét. Akčna novinka režiséra Luca Bessona zožala v Bratislave veľký úspech. Medzi množstvo divákov sa zamiešala aj Zuzana, ktorá sa dnes živí ako šoférka električky. Vo voľných šatách a s fialovými žabkami na nohách sa snažila pôsobiť nenápadne. Pred objektívmi fotografov zapózovať nechcela, no nepatrným momentkám sa neubránila.

„V časoch, keď sme natáčali Majku z Gurunu, boli všetky triky robené na kolene,“ uviedla bývalá televízna hviezda. „Keď sme lietali, keď som chodila po vode, všetko to bola vyslovene ručná práca. Ale tu, vo Valerianovi, je to skutočne úžasne spravené. Krásny film s neuveriteľnými efektmi. Vždy si rada pozriem sci-fi film z prostredia vesmíru, ktorý je dobre spracovaný, ktorý je záživný a má hlavu aj pätu. Tak ako tento fantastický film.“

Ťažký život

Rodáčku z Bratislavy Pravňanskú kedysi zbožňovali všetky deti. Bolo to v časoch, keď si v seriáli Radima Cvrčka Spadla z oblakov zahrala rolu Majky – malej mimozemšťanky z planéty Gurun, ktorá sa dostala na Zem do slovenského mestečka Čabovce, kde s tamojšími deťmi prežívala veľké dobrodružstvá.

V rokoch 1976 až 1978 sa talentovaná Zuzana objavila vo viacerých filmoch, zahrala si aj po boku Lasicu a Satinského v snímke Nekonečná nevystupovať!, v televíznych filmoch Stroskotanie Danubia, Frajeri a frajerky či Stôl pre štrnástich.

Skutočný život malej hereckej hviezdy však zďalekanebol rozprávkový. Mladé dievča nezvládlo slávu, začalo flákať školu a radšej sa túlalo po nociach v Bratislave so svojou partiou. Aj v dospelosti si prešla ťažkým obdobím, dokonca chvíľu žila aj na ulici. Neskôr žila v jednej domácnosti s tyranským manželom a prišla o všetky tri deti.

Nedávno sa na ňu však predsa len usmiala šťastena. Minulý rok v auguste sa zamestnala ako vodička električky v bratislavskej MHD a vyzerá to tak, že si kúsky svojho života dala opäť pomaly dokopy.

VIDEO Plus 7 Dní