Ibrahim Maiga oslávil šesťdesiatku v Afrike. Hoci väčšiu časť života prežil na Slovensku a v roku 2002 získal naše občianstvo, v súčasnosti sa zdržiava v rodnom Mali. Na návrat nemá ani pomyslenie. „Potrebujem byť slobodný, takže prídem až vtedy, keď do vlády nabehnú normálni ľudia. Všetkých, ktorí sa v parlamente obohacujú na úkor národa, treba vyhnať,“ vyhlasuje priam revolučne.

Situácia na Slovensku ho trápi, no on sám sa nesťažuje. „V Mali mi nič nechýba. S manželkou Innou som sa rozviedol, takže naše dve deti, desaťročnú Fatimku a sedemročného Omara, vychovávam sám. Mám dva domy, veľkú záhradu a podnikám v poľnohospodárstve,“ zahltil nás novinkami. Jednou z nich je aj jeho nový chrup. „No áno, konečne sa môžem zoširoka usmievať.”

Roztiahnuť nohy nestačí

Zabávač Maiga nikdy nemal núdzu o krásne frajerky, no zdá sa, že láska v podobe, akú by si prial, ho obchádza. „So ženami je to, ako môj tatino hovorieval, lotéria. Musíš mať šťastie,“ filozofuje a púšťa sa do hlbokej analýzy. „Pekná tvárička a postava nestačia. Potrebujem vedľa seba ženu, s ktorou sa budeme vo všetkom dopĺňať. Mnohé si myslia, že stačí, ak mi roztiahnu nohy. To je všetko, čo vedia ponúknuť. Také však nájdem hocikde,“ šokuje.

FOTO Maigovej exmanželky a frajerky v GALÉRII

Vymenúva aj vlastné nároky na ideálnu partnerku. „Dobrá žena je taká, ktorá nie je zlatokopka. Musí mať bezpodmienečne dobré srdce, pochopenie, toleranciu a nemyslieť len na seba. Pri vzťahu sa nesmie riadiť tým, kto má koľko peňazí a ako je fyzicky a sexuálne atraktívny.“ Odborníkom na vzťahy sa stal na základe vlastných skúseností. „Veľa žien je úplne pomýlených. Myslia si, že sex vedia poskytnúť len ony a že chlapovi stačí len to. Lenže ono je to pol na pol. Na sex treba dvoch,“ pripomína.

Mal si z čoho vyberať

Po nevydarených vzťahoch na Slovensku sa Ibrahim zamiloval v Mali. Oženil sa s rodáčkou Innou, ktorá je od neho o tridsať rokov mladšia, a nad rozhorčenými reakciami iba mávol rukou. „A čo som si mal nájsť nejakú babičku? Našťastie, s dievčatami som nikdy nemal problém, takže som si mal z čoho vyberať. Mladé na mňa leteli na Slovensku a v Mali ani nehovorím. Vynikám európskym spôsobom života, takže tamojšie krásky majú oči len pre mňa.“

Keď nám predstavoval vtedy ešte len nastávajúcu nevestu, nešetril na jej adresu chválou. „Pochádza z chudobnej rodiny, takže ju vychovali ku skromnosti. Nie je to žiadna zlatokopka,“ hovoril spokojne. S kráskou po svadbe splodil deti a rodinou sa chválil na sociálnych sieťach, no po kríze nasledoval rozvod.

Sám s deťmi

Ibrahim mal pocit, že manželka ho odsúva na vedľajšiu koľaj, dokonca ju podozrieval z nevery. „V Afrike som sa staral o celú jej rodinu, ale ona mala radšej seba ako mňa. Čo je ešte horšie, zabúdala, že je vydatá, má rodinu, malé deti a nemôže sa chodiť zabávať, kedy chce.“ Situácia sa vyhrotila, keď sa raz vrátil zo Slovenska domov. „Prišiel som na to, že robila hlúposti a zanedbávala deti. Vyčítal som jej, že keď sa chce stále túlať, nemala sa vydávať. Vo vzťahu už treba robiť kompromisy. Ku mne sa niekedy správala, akoby som ani neexistoval, tak som jej povedal dovidenia a prebehol rozvod,“ zveril sa nám.

FOTO Maigovej exmanželky a frajerky v GALÉRII

Doba sa mimoriadne zmenila a dámy, hoci v Afrike je povolená polygamia, majú vo vzťahu rovnaké miesto ako ich partneri. „Ani muži, ani ženy si v Mali nemôžu robiť, čo chcú. Keď sa chlap rozhodne pre viac partneriek, musí stanoviť rovnaké podmienky pre všetky,“ vysvetľuje. Aj preto odmieta viacero manželiek a ďalšiu frajerku, ktorú si našiel po rozvode, si nevzal. Ani s ňou však nevydržal. „Tu bol zas problém, že nemala pekný vzťah k mojim deťom, tak som to nechal plávať. Moje deti sú dôležité, nie ja. Takže teraz som slobodný,“ opisuje svoje trápenie s láskou.

Pokrstí ich v Trenčíne

Najnovšie si Ibrahim robí chúťky na Slovenku. Uvedomil si, že keď tu žil toľko rokov, bolo by načase vziať si ženu v našich končinách. „Chcel by som s ňou mať ďalšie krásne deti. Len jej nesmie prekážať, že už dve mám. Naopak, mala by ich ľúbiť ako svoje,“ kladie si podmienku.

Najnovšie si Ibrahim robí chúťky na Slovenku. Uvedomil si, že keď tu žil toľko rokov, bolo by načase vziať si ženu v našich končinách. „Chcel by som s ňou mať ďalšie krásne deti. Len jej nesmie prekážať, že už dve mám. Naopak, mala by ich ľúbiť ako svoje,“ kladie si podmienku.

Na Slovensku má Maiga so svojimi deťmi veľké plány. „Nech celý Trenčín berie na vedomie, že keď sa vrátim, pokrstím ich na Trenčianskom hrade. Bude to krásna symbolika, pretože tam Omar vykopal studňu pre Fatimu.“ Mená však deťom podľa slovenskej povesti nevyberal. „Je to náhoda. Fatima sa volala moja mama a Omar môj brat, ktorý zomrel slobodný a bezdetný ešte pred štyridsiatkou.“

FOTO Maigovej exmanželky a frajerky v GALÉRII

Koniec zábavy

So svojím súčasným africkým životom je Ibrahim Maiga spokojný. Odvoláva sa na výchovu rodičov, ktorí ho viedli k tomu, že byť šťastný znamená byť zdravý a mať milujúcu rodinu. „Ostatné je bonus,“ dodáva.

Netají však, že mu chýbajú slovenskí priaznivci. „Ja som zabávač a rád zabávam ľudí, na tom sa nikdy nič nezmení. Zmenilo sa iba to, že ľudia dnes nie sú v pohode. Ako mám niekoho zabávať, keď je nervózny, má existenčné problémy a nemá čo dať deťom na stôl? Svoju prácu môžem robiť len vtedy, keď panuje mier a pohoda. Slováci dnes rozmýšľajú, kde a ako ušetriť, a nie, aby za kultúru vyhadzovali peniaze,“ vníma našu spoločnosť z ďalekej Afriky.

Biznis v poľnohospodárstve

Ibrahim nikdy netajil, že okrem šoubiznisu má iné zdroje príjmov, no konkrétnosti si vždy nechával pre seba. Teraz hovorí, že v Mali sa dal na podnikanie v poľnohospodárstve. „Verím tomu, že čo človek vloží do zeme, tá mu to vráti. Okrem toho jesť sa bude vždy, takže je to ten najlepší biznis,“ pochvaľuje si. „Veľa vecí sa snažím sám dopestovať, hoci v Mali je všetko lacné. Aj preto tu ľudia vedú šťastný život. Slovákom by som radil, že keď je niečo príliš drahé, aby to nekupovali. Veľké korporácie sú nenásytné a skúšajú vás. Keď si niečo kúpite, preukážete, že si to môžete dovoliť, tak to zdražejú ešte viac,“ poukazuje znalecky.

Prečítajte si tiež: