Peter Justin Topolský a jeho mama Vierka, ani po niekoľkých mesiacoch, ktoré ubehli od ich smrti, stále nie sú pochovaní. Namiesto toho, Justinova teta hlási ďalšiu rodinnú tragédiu. „Prišla som o ďalšieho synovca. Viete, čo to je stratiť dvoch synovcov a jednu švagrinú v takom krátkom čase? To je nepredstaviteľná bolesť. Žijem tak dlho, len aby som všetkých pochovala? Každý deň čakám, že sa nepreberiem do nového rána,“ horekovala pred nami Hilda Ďurišová (97), ktorej celý život nepovedal nikto inak ako Helenka.  

Keďže stará pani mala bezdetné manželstvo, Justina milovala ako svojho. On jej financoval všetky výdavky, ona za to na neho pred desiatimi rokmi prepísala svoj byt. Justinov skon napokon zamiešal karty úplne inak a v hre je dedičstvo po ňom. Aké v skutočnosti je, nevedia presne ani jeho príbuzní.

Žiadne milióny

Najmä nie je známy majetok, ktorý nadobudol v Amerike, kam pravidelne cestoval. Hoci žil bohémskym spôsobom života a v reštauráciách trval na tom, že úhradu bude platiť on, nejde vraj o žiadne milióny. Dedičské konanie podľa našich informácii prebehne až v júni. Dediť by podľa právneho poriadku mala sestra Justinovej mamy Viery a traja potomkovia jej ďalšej, už nežijúcej sestry. 

Známy zatiaľ nie je ani termín pohrebu. Rodina ho už mala naplánovaný, napokon ho ale zrušila. Pre veľký záujem Justinových priateľov, sa ho rozhodli usporiadať až, keď sa uvoľnia opatrenia okolo zhromažďovania osôb. Po kresťanskom obrade sa na extrovertného Justina bude spomínať pri jeho pesničkách na veľkej party. Presne tak, ako by si to iste aj on sám predstavoval.

Urny Justina a jeho mamy Viery spočinú na ružinovskom cintoríne v hrobe Justinovho otca Ivana. Všimli sme si, že náhrobný kameň na mieste posledného odpočinku vonia novotou. Na pomníku sú už vyryté písmená Vierka aj Peter Justin s dátumami úmrtia. 

Pozrite si špeciálnu GALÉRIU nezabudnuteľných záberov nezabudnuteľného Justina Topolského