Česká vláda zakázala všetky športové, kultúrne, náboženské a umelecké akcia s účasťou nad 100 osôb. Brány zavreli základné a stredné školy, aj univerzity. Do odvolania. Slovensko vyhlásilo mimoriadnu situáciu od štvrtka. České umelecké kruhy na vládne opatrenie, ktoré im kazí kšefty reagovali. Niektorí s humorom, iní… Niekedy až konšpiračné reakcie českých celebrít zosumarizoval český Blesk.

Jan Hrušínský (64)

„Viem, že so mnou asi nebudete súhlasiť. Bojíte sa o svoje rodiny, svojich blízkych a o seba. To je pochopiteľné. Bojíte sa neznámeho vírusu. Skúste sa zamyslieť, či ten, kto vo vás vedome vyvoláva strach a robí jedno opatrenie za druhým práve teraz - neodvádza pozornosť od dnešnej voľby poslancov do Rady Českej televízie,“napísal vo svojom včerajšom odbojovom statuse voči vládnym opatreniam reagujúcim na koronavírus herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský.

Jan Hrušínský
Jan Hrušínský
Zdroj: Markéta Hanzlíková / Česká editoriální fotografie / Profimedia

Herec pokračoval v téme na sociálnej sieti aj dnes: „Chcem poďakovať všetkým, ktorí mali a majú lístky do nášho divadla, ktoré bohužiaľ nemôžu využiť,“ začal vo svojom aktuálnom statuse Hrušínský. „Samozrejme, že si uvedomujem vážnosť situácie, len som nešťastný, pretože neviem, či dokážem uživiť ľudí, ktorým dávam prácu, za ktorých som zodpovedný. Viete, v mnohých príspevkových divadlách v podobných situáciách majú v podstate lepšie platené voľno. V súkromných divadlách to tak nie je.“Hrušínský ďalej uviedol, že síce v divadle nehrajú, ale aspoň skúšajú novú hru, ktorú nazvali Zo života Čapka. Hrušínský zverejnil aj foto čítajúcich z nového scenára a pripojil slová Karla Čapka o chrípke z roku 1931.

V Divadle Na Jezerce sa nehrá, no herci skúšajú hru Zo života Čapka.
V Divadle Na Jezerce sa nehrá, no herci skúšajú hru Zo života Čapka.
Zdroj: Facebook

Viac FOTO v GALÉRII