Pamätníci redaktorku a moderátorku Zuzanu Bubílkovú registrujú ešte z jej pôsobenia na Slovensku, keď v rozhlase uvádzala motoristickú reláciu Pozor, zákruta! Neskôr ju zase vnímali ako televíznu moderátorku. Po rozdelení Československa sa presťahovala do Prahy, kde žije dodnes. Zuzana sa aj tam uchytila v televízii, kde s Otakarom Černým († 77) moderovala reláciu Co týden dal.

Neskôr, keď vyšla jej kniha vyšla jej úspešná kniha Co kamery neviděly, dostala ponuku na spoluprácu od Miroslava Šimka, s ktorým spolu pripravovali satirické programy s politickými témami. Tie si získali priazeň mnohých divákov, ale napríklad jej bývalý spolupracovník Ota Černý z toho nebol nadšený, podľa neho mala našliapnuté stať sa dobrou politickou komentátorkou a týmito estrádami túto možnosť znehodnotila.

 

Zuzana teraz žije spokojný život, ale nemala to rozhodne ľahké. Cudzina jej vzala dvoch najbližších mužov. Jej manžel ešte pred prevratom emigroval, ona potom zostala sama s malým synom, prišla o prácu aj o ďalšie, ešte nenarodené dieťa. A keď jej syn dospel, odišiel študovať do Spojených štátov, kde aj zostal a usídlil sa v Los Angeles. Tam pracuje ako automobilový dizajnér a nemá sa zle.

Zuzana ukázala svoj pražský byt aj dom jej syna v Amerike >>

 

Aby toho nebolo málo, Zuzana ochorela na rakovinu štítnej žľazy. Z choroby sa vďaka pomoci lekárov aj svojej pevnej vôli dostala. Hoci by už pokojne mohla byť dôchodkyňou, stále je aktívna, živí sa ako glosátorka na internete, v rádiu a televízii. S Jiřím Krampolom píše knihu o šoubiznise, pripravujú spoločný projekt pre televíziu. Keďže momentálne pre korona pandémiu nemôže cestovať na vystúpenia, užíva si pohodu vo svojom pražskom bytíku. Neuveríte, čo si doň kúpila, pozrite si v galérii. A samozrejme sa nezabudla pochváliť domom, v ktorom v Amerike žije jej syn a kam za nim chodieva.