Tip na článok
Herečka Mauréry: Predstavenie filmu Mária Terézia na Bratislavskom hrade.

Zuzana Mauréry sa posťažovala. Na Slovensku jej nepreukazujú dostatočnú úctu!

Slovenská herečka Zuzana Mauréry sa lepšie cíti v susedných Čechách. Sú tam podľa nej starostlivejší. Ako herečke sa jej tam dostáva lepší servis.

Galéria k článku (10 fotografií )
Úspešná slovenská herečka Zuzana Mauréry: Česi sú podľa nej pohostinnejší a v divadlách tam pracuje radšej.
Rok 2017 - 17. ročník Plesu v opere: Moderovala herečka Zuzana Mauréry. Brunetka sa predviedla v nádhernej červenej róbe, za ktorú zožala obrovské uznanie.
Zuzana Mauréry: Prišla na prenos ako šedá myška - v rifliach, členkových čižmičkách a v šedom kabátiku, no na prenose už zahviezdila v odvážnom červenom čipkovanom tope.

Známa herečka pôsobila istý čas vo Viedni, kde zarobila dobré peniaze, ale sa vraj na ne poriadne narobila. Pôsobila tam v dvoch muzikáloch, dokonca sa alternovala s rakúskou divou v roli Márie Terézie: „Muzikály, tie dlhodobé, sa hrajú každý deň. Sú to síce dobré peniaze, ale strašná nuda,“ posťažovala sa. V nedávnej českej talk šou u Jana Krausa zvozila Slovákov pod čiernu zem. Herečka, ktorá pôsobí aktuálne na Slovensku a hrá aj v Čechách si, paradoxne, viac pochvaľuje našich susedov. Vo vlastnej domovine ju až tak nectia: „Ja si nemyslím, že sú Slováci pohostinnejší. Pravdupovediac, ja sa v českých divadlách cítim lepšie ako na Slovensku. U nás niekedy nedostanete ani varnú kanvicu. U nás je to tak nejak, kto príde z veľkej diaľky, toho si vážia viac ako domáceho. Ja sa cítim v Česku dobre,“ objasnila svoj postoj.

Premiéra filmu Tlmočník: Mauréry prišla elegantné oblečená.
Premiéra filmu Tlmočník: Mauréry prišla elegantné oblečená.
Július Dubravay

Chcú zdrhnúť

Na Slovensku sa jej nepáči ani forma, akou diváci po predstavení tlieskajú. Podľa nej chcú zmiznúť a neprejavujú umelcom dostatočný rešpekt: „U nás sa v publiku všetci hneď postavia. Prvýkrát vyjdete na klanačku a už vstávajú. Raz zatlieskajú a idú preč. Aby bol rýchlo koniec,“ ozrejmila. Mauréry nadhodila, že v žiadnom slovenskom divadle nemá svoju fotografiu, kdežto v českom má obraz dvakrát dva metre: „Je síce tak vzadu, ale je tam,“ usmiala sa pyšne.

Proste, je tam herecká diva: „Pekne sa ku mne chovajú. Pýtajú sa, či niečo nepotrebujem,“ zhrnula dôvody, prečo radšej hrá v Čechách ako na Slovensku.

Podľa herečky u nás chýbajú divákom aj dobré mravy. Keď niekomu daruje zadarmo lístok, necení si to: „Dávajú kytice, áno. Ale keď niekomu zaobstarám lístok, tak ledva príde a kyticu nedonesie. A tí, čo si sami kúpia lístok, tí prinesú aj kyticu.“ Vo Viedni to mali zaužívané úplne ináč: „Napríklad tam to bolo zakázané, všetko nám nosili do šatne.“

Plešatí ju neočaria

Slobodná herečka sa seba prezradila aj to, akí muži majú u nej šancu: „Veľká časť mužov chodí vo vystrihaných v tričkách. Rozdeľujem mužov na holohlavých tričkárov a košeľových vlasáčov,“ zasmiala sa. „Podľa mňa je pekné, keď majú muži vlasy, keď ich môžu mať. Ja som na tú klasiku, keď nosia košele“.

VIDEO Plus 7 Dní